KARS Haber Girişi : 11 Mayıs 2021 01:01

Sivil Toplum Hareketi İl Başkanı Sezgin Yıldız'dan, İsrail'in Mescid-i Aksa saldırısına Kınama

Sivil Toplum Hareketi İl Başkanı Sezgin Yıldız, Terör devleti İsrail'in Mescid- i Aksa saldırısını kınadı.

Kars Olay-  Sivil Toplum Hareketi İl Başkanı Sezgin Yıldız yaptığı açıklamada, "Bugünlerde Mescid-i Aksa’da yaşananlar, sadece temel inanç ve özgürlüklerin kısıtlanması anlamına gelmemekte; İsrail’in, yine terör ve güvenlik bahanesine sığınarak özelde Mescid-i Aksa, genelde de Kudüs’ün bütününü kendi topraklarına katma, bölünmez ve birleşmiş başkenti yapma hedefinde devam ettiğini göstermektedir.

Burayı sizin için ayırdık

Bu açıdan Mescid-i Aksa’da Müslümanların ibadet etme özgürlüklerinin kısıtlanması çabalarının ve ibadet için gelenlere sık sık, terör ve güvenlik bahanesiyle, öldürmeye kadar giden şiddete dayalı fiilî müdahalede bulunulması gibi davranışların en kısa zamanda bitirilmesi gerekmektedir.

 

STH, bölgede barışın ivedilikle sağlanmasının en temel yollarından birisinin Filistin Devleti’nin dünyada tam anlamıyla tanınması ve haklarının iadesi olduğunu, İsrail’in 1967’den beri işgal ettiği Doğu Kudüs’teki işgal ve iskân politikasının bir an önce bitirilmesinin zorunluluğunu ve nihai olarak İsrail’in Harem-i Şerif’in kutsiyetine ve tarihî statüsüne saygı göstermesinin insani ve hukuki bir yükümlülük olduğunu, İslam coğrafyasına ve dünya kamuoyuna duyurmayı bir görev bilmektedir.

 

Siyonizmin son kalesi korsan devlet İsrail’in bu tür uygulamalarını nefretle kınıyor, vicdanını kaybetmemiş uluslararası camiayı ve Müslüman devletleri bir an önce önlem almaya ve seslerini yükseltmeye davet ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. " İfadelerini kullandı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Fırat Bulut 11 Mayıs 2021 02:00

    Yürü ALLAHINA kurban senin her şekilde örnek BİR KİŞİLİĞE SAHIPSIN VARLIĞIN DAIM OLSUN