Kars'ta Madde Bağımlılığıyla Mücadele Toplantısı

Kars'ta Bağımlılıkla Mücadele Kars İl Eylem Planı doğrultusunda 2019 yılı 2. altı aylık dönem için hedef ve projeler toplantıda görüşüldü.

  • 20 Temmuz 2019 13:52
  • A
  • A

Kars Olay-Vali Yardımcısı Mehmet Zahid Doğu’nun Başkanlığında, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Zakir Lazoğlu ve ilimizdeki kurum temsilcilerinin de katılımıyla 19.07.2019 tarihinde Bağımlılıkla Mücadele Teknik Çalışma Grupları (İl Davranışsal Bağımlılıklarla Mücadele, İl Tütün Bağımlılığı İle Mücadele, İl Alkol – Uyuşturucu Bağımlılığı İle Mücadele ve İl Bağımlılık İle Mücadele İletişim Teknik Çalışma Grupları) bağımlılıkla mücadele sürecinde mevcut durumu tespit etmek, uygulanması gereken faaliyetlerin ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği ve koordinasyon içerisinde yürütülmesini sağlamak ve takibini il düzeyinde gerçekleştirmek üzere müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Ruh Sağlığı Birimi sekretaryasında Kars İl Sağlık Müdürlüğü Sosyal Tesisleri  Eğitim Binasında toplanmıştır.

Vali Yardımcısı Mehmet Zahid Doğu’nun açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, 2019 Bağımlılıkla Mücadele Kars İl Eylem Planı doğrultusunda şehrimizde yürütülen çalışmalar değerlendirilmiş tespit edilen aksaklıklar için çözüm önerileri sunulmuş ve 2019 yılı 2. altı aylık dönem için hedef ve projeler tartışılmıştır.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.