SİYASET Haber Girişi : 27 Nisan 2023 01:35

İYİ Parti'nin Sarıkamış Seçim Kordinasyon Merkezi Açıldı

İYİ Parti'nin Sarıkamış Seçim Kordinasyon Merkezi  Açıldı
İYİ Parti Kars Milletvekili Adayları Prof. Dr. Alpaslan Yüce, Dr. Aytaç Erman Kesgin ve Ayşe Tarlak Yılmaz Sarıkamış’ta seçim koordinasyon merkezinin açılışını yaptılar.

Kars Olay-  Sarıkamış halkı İYİ Parti Milletvekili adaylarına yoğun ilgi göstererek bağrına bastı.

İYİ Parti Kars Milletvekili Adayları özellikle Kağızman, Selim ve Sarıkamış’ta çok güçlü olduklarını ifade ederek, İYİ Parti’nin Kars’ta birinci parti olarak sandıktan çıkacağını söylediler.   

İYİ Parti Kars Milletvekili Adayı Prof. Dr. Alpaslan Yüce, Sarıkamış'a yapılan turizm yatırımlarının yetersiz ve eksik kaldığına değinerek, Sarıkamış'ı sadece kış turizm merkezi olarak görmenin yanlış bir politika olduğunu ve yaz aylarında da yeni turizm destinasyonları geliştirmek gerektiğini söyledi.

Sarıkamış'ın devlet yatırımlarında gerçekten hak ettiği payı almadığına da değinen Prof. Dr. Yüce, değişecek olan sistemle birlikte gereken tüm yatırımları Sarıkamış'a getireceğinin de sözünü verdi.

Dr. Aytaç Erman Kesgin ise sağlık alanında Kars'ın ne kadar geri kaldığının altını çizerek, Sarıkamış ve köylerinde bulunan hastaların Kars yerine Erzurum'un bir ilçesi olan Horasan'ı tercih etmek zorunda kaldıklarını, kendileriyle birlikte bu talihsiz düzenin değişeceğini söyledi. 

Ayşe Tarlak Yılmaz ise "Eğitimde, tarımda ve hayvancılıkta Sarıkamış kalkınacak, Kars kalkınacak" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.