Araştırma Hastanesinde Sağlıksız Siyaset!

Kars'ta sağlık hizmetleri siyaset hizmetlerine dönmüş durumda bunu yaşanan olaylarla da görüyoruz.

 • 21 Haziran 2019 19:00
 • A
 • A

Kars Olay-Düşünün ki bir memlekette Üniversite hastanesinde halka sağlık hizmeti verilmesi gerekirken bu hizmet yerine alttan alta siyasi gözdağı veriliyor hem de bunu yapan çok iyi yerlere gelmiş, kendisine çok güzel mevki edinmiş bazı hocalarımız. Misal Kafkas Üniversitesi Araştırma Hastanesi'nde Göz Polikliniği'nde yaşanan ve bizi hayrete düşüren bir olaydan bahsedelim. Tek derdi gözünü tedavi ettirmek olan yaşlı bir amcamıza nasıl alttan alta siyasi mesaj verildiğini şöyle görmüş olduk. Bahsi geçen doktor, konuyla hiç alakası olmadığı halde konuyu şu hayret verici cümleyle siyasete getiriyor: “Amca çok televizyon izliyorsun, bak gözlerine bu zarar veriyor. ” diyor. Konuşmanın seyri ise şu şekilde devam ediyor hastanın yakını söze giriyor doktora hitaben; “ATV, Show TV, A Haber” izlediklerini söylüyor daha sonra  doktor yaşlı amcayı muayene ederken bu cevaba kayıtsız kalmayarak hayrete düşürecek şu cümleyle devam ediyor  “Ama bak amca  illa televizyon izlemekte ısrar edeceksen biz sana hangi kanalları izleyeceğini söyleyelim” diyor ve poliklinikte siyaset yapmaya devam ediyor.
Konuşmanın finalini ise şu şekilde yapıyor “Amca Sen Binali’nin mal varlığını biliyor musun ?  Yedi sülalesine yeter!”
Bu konuşma aslında sağlık alanında Kars’ın neden bu kadar geri kaldığını da özetlemiş oluyor ; Çünkü bazı doktorlarımız kendini bilime, tıbba adaması gerekirken, görüldüğü üzere siyaseti kendilerine vazife edinmiş durumda ve siyaseti Kafkas Üniversitesi Göz Polikliniği'ne kadar girdirmiş durumda. Maksadımız tabi ki kimseyi hedef göstermek değil ama hastaların olduğu bir ortamda bu denli siyasi konulara girilmesi bir doktor açısından ne kadar etik? Asıl sorulması gereken sorulardan biri de kendini Tıp alanında geliştirmesi gereken bir doktorun siyaseti hastane polikliniğine kadar taşıması ne kadar doğru?
Bu soruları biz kamuoyu adına buradan Kafkas Üniversitesi yönetimine soruyoruz. Umarız bir cevapları vardır…

 

Kars Olay /// Hasan SAMANCI

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
 • böyle haber olmaz 26 Haziran 2019 08:44

  Başka nedenleri yok da Kars bu yüzden mi sağlık konusunda geride kaldı.. Çok salakça haberler yapıyorsunuz.

 • Körmahmutun köroğlu 23 Haziran 2019 17:43

  Değerli okurumuz yorumunuz onaylanmamıştır. Bunun birden fazla nedeni olabilir. Lütfen yorumlarınızda küfür, hakaret, aşağılayıcı bir ifade, kanıtlanmamış bir iddiaya yer vermeyiniz. Unutmayınız ki bu uygulamamız adli soruşturmalar karşısında sizi de korumayı amaçlamaktadır. İlginiz için teşekkürler.

 • Mukaddes yerli 21 Haziran 2019 23:21

  Değerli okurumuz yorumunuz onaylanmamıştır. Bunun birden fazla nedeni olabilir. Lütfen yorumlarınızda küfür, hakaret, aşağılayıcı bir ifade, kanıtlanmamış bir iddiaya yer vermeyiniz. Unutmayınız ki bu uygulamamız adli soruşturmalar karşısında sizi de korumayı amaçlamaktadır. İlginiz için teşekkürler.