KARS Haber Girişi : 06 Ocak 2022 14:59

Serka Destekledi, Karslı Ses Sanatçıları 'Kars İçin Söyle'di

SERKA tarafından desteklenen "Kars İçin Söyle" projesi yayınlandı. Karslı ses sanatçıları Kars için söyledi.

Kars Olay-  Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Serhat Kalkınma Ajansı’nın Teknik Destek Programına başvurduğu  proje hayata geçti. Destek almaya hak kazanan “Kars İçin Söyle” projesinin hayata geçirilmesi için Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü  ile SERKA arasında 09.10.2020 tarihinde  sözleşme imzalandı.

“Kars İçin Söyle” projesi kapsamında Kars yöresine ait  müzikler eşliğinde bölgenin tarihi, turistik ve kültürel mekanlarının tanıtımı yapıldı. Projeyle, Kars’a ait  eserler, kent merkezi, Kars Kalesi, Bedesten, Sarıkamış, Ani Ören Yeri, Çıldır Gölü gibi tarihi, turistik ve doğal güzelliğe sahip mekanlar klip çekimiyle tanıtıldı.

 

KARSLI SES SANATÇILARI KARS İÇİN SÖYLEDİ

Kars'ın doğal, kültürel ve tarihi mekanlarında çekilen kliplerde Kars yöresine ait eserleri Legend/Sahne Kars ekibinin sergilediği Kars yöresine ait halk oyunları eşliğinde;  Yudum, Duygu Yiğit, Selma Geçer, Tolga Kayaş, Arzu Aras, Rüya Aydın, Ferhat Yiğit, Sinan Osmanoğlu, Rıdvan Gören, Emre Oral Burç gibi sanatçılar seslendirdi. 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Murat kaçan 06 Ocak 2022 20:44

    Öncelikle bu purujede emeyi geçen başka sayin valimiz olmak üzere herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarim gerçekten çok güzel olmuş memleketimizin tanitimi için çok önemli bir klip sonsuz teşekkürlerimi sunarim