İLÇELER Haber Girişi : 25 Eylül 2021 18:19

Öğrenciler ve Öğretmenler Pozitif Çıktı, Okul Kapatıldı

Kağızman’da yaklaşık 600 öğrencisi bulunan Anadolu imam hatip lisesi, öğrenci ve öğretmenlerde pozitif vaka sayılarının artmasıyla uzaktan eğitime geçti.
Öğrenciler ve Öğretmenler Pozitif Çıktı, Okul Kapatıldı

Kars Olay-   Kağızman Anadolu İmam Hatip Lisesinde birçok öğretmen ve öğrencinin test sonuçlarının pozitif çıkmasıyla harekete geçen Kağızman kaymakamlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü okulun tamamına test yapılması kararını aldı.

 

Alınan karar sonrası yapılan  testler ile onlarca öğrenci ve öğretmenin test sonuçları pozitif çıktı. Vaka sayılarının artması sonucu  kapısına kilit vurulan  okul ve pansiyon örgün eğitime ara vererek  uzaktan eğitime geçti.

 

Belirti gösteren öğrencilere zamanında müdahale edilmediği özelikle alınan tedbirlerin yetersizliği nedeniyle okul ve pansiyonda virüsün hızla yayıldığı öğrenilirken, Kağızman kaymakamlığının  devreye girmesiyle okulun tamamına test yapılması ile pozitif sayıların dahada fazla artmasının önüne geçildiği aktarıldı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.