KARS Haber Girişi : 12 Ağustos 2022 04:46

Kars'ta Vali Yardımcıları ve Kaymakamların Görev Yeri Değişti

Cumhurbaşkanı kararıyla Kars'ta birçok mülki idare amirinin yeri değişti. Kararnameye göre; Kars’a 3 yeni vali yardımcısı, 2 yeni kaymakam atandı.

Kars Olay- 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan 12 Ağustos 2022 Cuma günkü 31921 sayılı Mülki İdare Amirleri Kararnamesine göre Kars Vali Yardımcıları ile  Kağızman ve Selim Kaymakamları değişti. 

 

VALİ YARDIMCILARI DEĞİŞTİ

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Kars Vali Yardımcısı Tahir Yılmaz, Erzurum Karaçoban Kaymakamlığına atanırken Musa Aydemir ve Zahit Doğu'dan boşalan  Kars Vali Yardımcılığı makamlarına; 

Bursa Harmancık Kaymakamı Muhammet Furkan Tuna, 

Karaman Kazım Karabekir Kaymakamı Muhammed Enes Çıkrık

Manisa Köprübaşı Kaymakamı Ramazan Taşkın atandı. 

 

 

ÖZEL İDARE  GENEL SEKRETERİ  VE SELİM KAYMAKAMI DEĞİŞTİ

Kısa süre önce Mehmet Zahit Doğu'nun memuriyetten ihracı ile boşalan  Kars İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine atanan Selim Kaymakamı Suat Hatam, Kastamonu Tosya Kaymakamı olarak atanırken Hatam'ın yerine ise Osmaniye Hasanbeyli Kaymakamı Cengizhan Ankara atandı. Hatam'ın gitmesi ile birlikte boşalan Özel İdare Genel Sekreterliği koltuğuna bir mülki amirin görevlendirilmesi bekleniyor. 

 

 

 

KAĞIZMAN KAYMAKAMI DEĞİŞTİ

Kağızman Kaymakamı Hamza Türkem yayımlanan kararname ile, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Daire Başkanlığı Şube Müdürlüğüne atanırken Türkmen'in yerine ise  Erzurum Tortum Kaymakamı Okan Daştan Kağızman Kaymakamı olarak atandı.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.