Kars'ta Şehitler Anıtı Bu Hale Geldi!

Kars'ın Arpaçay ilçesinin Büyük Çatma köyünde, 1915- 1918 yıllarında Ermeni Taşnak çetelerince katledilen, çoğu kadın ve çocuklardan oluşan 183 şehidin anısına yaptırılan şehitler anıtına, bu sene tekrar tahrip oldu.

  • 11 Ekim 2019 15:01
  • A
  • A

Kars Olay- Geçtiğimiz sene Kars'ın Arpaçay ilçesinin Büyük Çatma Şehitlik anıtı anıt mermerleri ile ışıklandırmalarının kırılarak tahrip edillen şehitlik anıtı Kars İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından gerekli tadilat ve genel bakımları yenden yapılarak onarılmıştı. Karslıların büyük tepkisini çeken olayın ardından geçtiğimiz sene Kars Valiliği İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’nce kırılan yerler onarılarak eski görünümüne kavuşturulmuştu. Anıtın onarılmasından bir sene geçmeden tekrar şehitler anıtına, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce saldırıda bulunuldu. Anıt mermerleri ile ışıklandırmaları tahrip edilirken, anıtta asılı bulunan Türk Bayrağı ise büyük hasar görmüş durumda. Konuyla ilgili yetkililerden açıklama bekleniyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.