Kars'ta İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı

2019 yılı 4. dönem Koordinasyon Kurulu Toplantısı Kars Valisi Türker Öksüz başkanlığında gerçekleştirildi.

  • 03 Ekim 2019 01:25
  • A
  • A

Kars Olay-Toplantının açılış konuşmasını yapan Kars Valisi Türker Öksüz, İl Koordinasyon Kurulu Toplantılarının yatırımcı kuruluşların yatırım programındaki yatırımları hakkında koordinasyonu gerektiren konuların ele alınması varsa sorunların çözümü açısından önemine vurgu yaparak düzenlenen toplantının önemine değindi.

Kars olarak mevsimsel sıkıntılar ile birlikte inşaat sezonunun kısalığı ve ödenekler konusunda sıkıntıların yaşandığını belirten Vali Öksüz, yatırımcı kuruluşların bu minvalde plan, proje ve ihale işlerini kış aylarında yaparak kısa olan yaz mevsiminde inşaat ve yapım çalışmalarının neticelendirilmesini istedi.

İlimizde 21 yatırımcı kuruluş tarafından yürütülen 351 adet projenin olduğunu ve projelerin toplam tutarının. 3 milyar 196 milyon 75 bin 488 TL olduğunu belirten Sayın Valimiz, 2019 yılında ödenek miktarının 688 milyon 311 bin 625 TL olduğunu ve dönem sonu itibari ile harcamanın 323 milyon 559 bin 620 TL olarak gerçekleştiğini söyledi.

Kars'ta yürütülen projeler ile bu projelerin fiziki gerçekleşmeleri hakkında açıklamalarda bulunan Kars Valisi Türker Öksüz, yatırımların bir an evvel vatandaşların hizmetine sunulması için yatırımcı kuruluşlardan gerekli tedbirlerin alınmasını istedi.

Birkaç projeden oluşan ve önümüzdeki yıl bitirilmesi planlanan Kars Vadisi Projesi hakkında da bilgiler veren Vali Öksüz, ilimizde Valiliğimiz öncülüğünde yürütülen çalışma ve projelere hakkında açıklamalarda bulundu.

Konuşmaların ardından İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, yatırımcı kurumların yetkililerinin yaptıkları çalışma ve projeleri hakkında bilgi sunması ile devam etti.

Gazi Kars Toplantı Salonunda yapılan toplantıya; Kars Valisi Türker Öksüz, Kars Belediyesi Başkan V. Mehmet Boçnak, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Vali Yardımcısı Tahsin Aksu, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları ile ilgili kamu kurum-kuruluşlarının yöneticileri katıldı. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.