SPOR Haber Girişi : 17 Ekim 2019 22:21

Kars'ta 'Haydi Gençler Spora' Projesi

Kars Valisi Türker Öksüz ve protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen İsmail Aytemiz Spor ve Sergi Sarayı’ndaki malzeme dağıtımı sonrası Barış Pınarı Harekatındaki kahraman Mehmetçiklerimize asker selamı verildi.

Kars Oöay-Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Haydi Gençler Spora” Projesi kapsamında amatör sporculara spor malzemesi dağıtımı yapıldı. Kars Valisi Türker Öksüz ve protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen İsmail Aytemiz Spor ve Sergi Sarayı’ndaki malzeme dağıtımı sonrası Barış Pınarı Harekatındaki kahraman Mehmetçiklerimize asker selamı verildi.

İl Özel İdaresi’nce temin edilen hentbol, yüzme, masa tenisi, kort tenisi, badminton basketbol, voleybol, futbol ve boks malzemeleri Vali Türker Öksüz, Tugay Komutanı Tuğgeneral Özgür Nuhut, Jandarma Komutanı Kd. Alb. Hidayet Arıkan, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Ayhan Yüreğir tarafından dağıtıldı.

Vali Türker Öksüz burada yaptığı konuşmada, “Bizler; devlet olarak, aileler olarak, eğitici ve öğreticiler olarak geleceğimizin teminatı çocuklarımızı, hayata hazırlarken gençlerimizin sadece akademik anlamda kendilerini yetiştirmelerini değil, beraberinde sosyal, sportif ve sanatsal faaliyetlerde yapabileceklerinin en iyisini yapmalarını istiyoruz. Bu bağlamda; bütün imkânlarımızı da bu yönde çocuklarımıza sunmak istiyoruz. Biliyoruz ki spor, bireyin hem beden açısından, hem de ruh açısından sağlıklı olmasına katkı sunar. Sportif faaliyetler, çocuklarımızın hem hayat başarısını, hem yetenek ve becerilerini geliştirmesini sağlayan, hem de akademik anlamda başarıyı da destekleyen faaliyetlerdir. Bizler, sporcularımızın başarılarına bir nebze de olsa katkıda bulunmak, altyapılarını güçlendirerek daha uygun şartlarda, daha uygun ortamlarda spor yapmalarını sağlamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu bağlamda; bugün bizler için çok değerli olan sporcularımızın malzeme ihtiyaçlarını bir nebze de olsa karşılamak üzere bir aradayız. “ dedi.

Kars’ın bulunduğu coğrafi konum itibariyle gençlerimizin spora çok yatkın olduklarını ve özellikle bazı branşlarda çok başarılı olduklarını, ulusal ve uluslararası yarışmalarda kazandıkları başarıları görüyor ve gururla izlediklerini de belirten Öksüz, “Nitekim özellikle boks, atletizm, güreş ve kayak gibi branşlarda Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonalarında başarılı olan, dereceye giren gençlerimizin olması bizi ziyadesiyle mutlu etmektedir.” diye konuştu.

Gençlere de seslenen Vali Öksüz, “İnanıyorum ki, sizlerin içerisinden Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonalarında şanlı al bayrağımızı en yükseklere, daha yükseğe çıkaracak, istiklal marşımızı en başta çaldıracak başarılı ve şampiyon sporcular çıkacaktır. Sporda yılgınlık diye bir şey olmamalı. Başarma azmiyle hareket eden ve o azimle çalışan sporcuların mutlaka başarılı olduklarını hepimiz güzel örnekleriyle izliyor ve görüyoruz. İnanıyorum ki başarma azmiyle çalışan bütün sporcularımız, bütün gençlerimiz ileride istedikleri hedeflere ulaşacak, Türk sporuna, ilimiz sporuna büyük katkılar sağlayacaklardır. Bugün siz değerli sporcularımıza yapacağımız bu malzeme desteğiyle daha başarılı sporcular yetiştireceğimizi, başarılarımızı katlayacağımızı temenni ediyorum. Bu malzemelerin temin edilmesinde ve sporcu yetiştirilmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu malzemelerin amacı doğrultusunda kullanılmasını, sizlere faydalı olmasını diliyor, hepinize başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kars Valiliği Basın Protokol Müdürü Seyit Müçteba Erdem ve vatandaşlarında katıldığı etkinlik hatıra fotoğraflarının çektirilmesiyle son buldu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.