KARS Haber Girişi : 07 Haziran 2022 13:10

Kars'ta Doktorlar Greve Gitti Vatandaş Mağdur oldu

Kars'ta dün evinin önünde bıçaklanan doktor için sağlık çalışanlarının greve gitmesi yüzlerce vatandaşı mağdur etti.

Kars Olay- Kars'ta hastanelere ilçeler ve uzak köylerden şifa bulmaya gelen vatandaşlar, doktorların grevi ile karşılaşınca zor duruma düştü. Doktorların habersiz bir şekilde iş bırakma eylemi yüzlerce vatandaşı mağdur etti.

 

Doktorların greve gideceğini vatandaşa duyurmayan İl Sağlık Müdürlüğü ve doktorlar gelen hastaların tepkisi ile karşılaştı. Özellikle ilçe ve uzak köylerden gelen hastalar, mağdur olduklarını bildirerek randevu bulmakta da zorluk çektiklerini ifade ettiler.Vatandaşlar uzun uğraşlar sonucu randevu alabildikleri doktor kapılarından geri dönmek zorunda kalırken şifa bulmak umuduyla hastaneye giden çok sayıda vatandaş da Acil Servis’e yönlendirildi,

 

Hastanedeki tüm doktorların iş bırakması üzerine sadece Acil Servis bölümünün hizmet vermesi sonucu  Acil Servis önünde yoğunluk meydana geldi. Mağdur olan vatandaşların yanı sıra yaşanan yoğunluk dolayısıyla Acil Servis doktor ve çalışanlarının da iş yükü arttı.

 

Doktorların hastalara bakmaması sonucu hastane koridorları da boş kaldı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.