KARS Haber Girişi : 29 Ekim 2022 21:46

Kars'ta Çifte Bayram Coşkusu

Cumhuriyetin Kuruluşunun 99. Yılı nedeniyle Türkiye'nin dört bir tarafında olduğu gibi Gazi Kars'ta da çeşitli kutlama etkinlikleri düzenlendi.

Kars Olay- Kars Valiliği öncülüğünde düzenlenen coşkulu kutlama programlarına Kars halkı yoğun katılım gerçekleştirirken, etkinliklere; 65. Hükümet Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Tarım Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı AK Parti Milletvekili Yunus Kılıç, Kars Valisi Türker Öksüz’ün yanı sıra kurum ve daire amirleri de katıldı.Kars Kalesi eteklerinde bulunan Bedesten bölgesi’nde saat 17:30 da bir araya gelen vatandaşlar ve yetkililer ellerinde Türk Bayrakları ile fener alayı yürüyüşü gerçekleştirdi. Marşlar eşliğinde asker ve polislerin oluşturduğu kortej yürüyüşüne eşlik eden vatandaşlar dev Türk bayrağı arkasında Cumhuriyetin yıldönümünü ve Kars’ın düşman işgalinden kurtuluşunu gönüllerince kutladı.Kars caddelerinde gerçekleştirilen yürüyüşün ardından vatandaşlar, Kars Kalesi eteklerinde saat 20:00’da Cumhuriyet Bayramımızın Kuruluş Yıldönümü ve Kars’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu programı kapsamında yapılacak Lazer Gösterisini izlemek üzere yeniden bedesten bölgesine doğru hareket etti.

Fotoğraf: Burak Altunok

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.