Kars Barosu 10 Kasım'ı Unuttu

Kars Barosu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete uğurlanışının 81. Yıl dönümünde anmayı unuttu.

  • 10 Kasım 2019 22:38
  • A
  • A

Kars Olay-Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81'inci yıl dönümü dolayısıyla Kars'ta anma töreni düzenlendi. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Kars'ta da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk anıldı. Kars'taki bütün kamu kurumlarının önünde bulunan Türk Bayrağı bu gün yarıya indirilirken, Kars Barosu Türk Bayrağını gün boyu yarıya indirmeyi unuttu. Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümü yas olarak ilan edildiği için Türk Bayrağı Türkiye'nin her yerinde yarıya indirilirken Kanun Savunucusu olarak adlandırılan Kars Barosu'nun bu unutkanlığı ise objektiflere böyle yansıdı. 

 

BAYRAK KANUNU NE DİYOR?
Bayrak Kanununda açıkça belirtildiği gibi 10 Karsım'da Türk Bayrağı Yas alameti olarak Bayrağın yarıya çekilmesini hükmediyor.

Bayrağın Yarıya Çekilmesi
Madde 4 - Türk Bayrağı , yas alameti olarak 10 KASIM'da yarıya çekilir. Yas alameti olmak üzere Bayrağın yarıya çekileceği diğer haller ve zamanı Başbakanlıkça ilân edilir.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.