Kars Aleyhinde Yazı Yazan O Yazara Cevap

Karslı Turizmci Mehmet Duman, Oda Tv internet sayfasında yazar Salih Seçkin Sevinç'in Kars hakkında ‘Adeta Çöp Yiyorsunuz’ başlıklı yazısına tepki göstererek açıklamada bulundu.

  • 08 Temmuz 2019 01:41
  • A
  • A

Kars Olay- Turizmci Mehmet Duman, yazar Salih Seçkin Sevinç tarafından kaleme alınıp Kars halkını ve esnafını derinden üzerek zan altında bırakan yazısına istinaden yazılı olarak yaptığı açıklamada "Reklamlarını Kars turizmini baltalayacak şekilde yapılmasını isteyenlere  altını çizerek bir kez daha ifade ediyoruz! Bu yazı Kars’a hakarettir!" dedi.

 

Karslı Turizmci Mehmet Duman'ın "Kars Turizmine Çöp Atmayın" yazısı şu şekilde;
Yazar Salih Seçkin Sevinç, ‘Adeta Çöp Yiyorsunuz’ yazısında Kars turizmini sert ifadelerle  baltalayan sözde  bir köşe yazısı  ele alarak Kars halkını, turizmcileri derinden üzen ve Kars esnafını da aynı zamanda zan altında bırakan bir yazı yazarken, bu duruma seyirci kalmaya gönlümüz el vermedi.

 

On gündür romanı için Kars’ta olduğunu ifade eden yazar, yazısında ismini yazdığı şahısların her ne hikmetse ‘kaçak misafirhaneyle’ ve anıtlar kurulundan izin alamadıklarından dolayı açılmayan bir restoranın, Kars gastronomisini düzelteceğini ifade ediyor.

 

Bizler Kars turizmi için yıllardır hep birlikte çaba göstererek turizmi bu noktaya getirdik. Böyle ucuz yazıların Karslı esnaflarımızı ve vatandaşlarımızı töhmet altında bırakması kabul edilemez! 

 

Bu yazılan yazı samimiyetten uzak ve eleştiriden ziyade hakarettir. Yazıyı kaleme almasını isteyen şahıslar zaten yazı da ifade edilmektedir. Kars halkına ve turizmde faaliyet gösteren tüm işletmeleri zan altında bırakmak Kars turizmini yerle bir etmek demektir. Dileriz ki Kars Valiliği, Kars Belediyesi bu duruma tepkisiz kalmaz. 

 

Öyle duyumlar üzerine bir şehri karalayıp, sonra falan filan kişi restoran açacak şehir düzene girecek sözleri merdiven altı reklam kokan hareketlerdir. Reklamlarını Kars turizmini baltalayacak şekilde yapılmasını isteyenlere  altını çizerek bir kez daha ifade ediyoruz! Bu yazı Kars’a hakarettir! 

 

KARS TURİZMİNİN GELİŞMESİ BUGÜN YALAN VE İFTİRA ATACAK  KADAR CÖMERT OLDUĞUNUZ KARSLILAR TARAFINDAN GELİŞTİ.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.