KARS Haber Girişi : 16 Eylül 2023 22:36

Kars 36 Spor Yalnız Bırakıldı, Bu Ne Düşmanlıktır!

Kars 36 Spor Yalnız Bırakıldı, Bu Ne Düşmanlıktır!
Kars 36 Spor Kulübü yarın Tunceli deplasmanında oynayacağı Ziraat Türkiye Kupası ön eleme maçı için birçok kurum ve firmaya ücretini ödeyeceğini ifade ettiği halde otobüs bulamadı. 

Kars Olay-  Kars 36 Spor Kulübü yarın Tunceli deplasmanında oynayacağı Ziraat Türkiye Kupası ön eleme maçı için birçok kurum ve firmaya ücretini ödeyeceğini ifade ettiği halde otobüs bulamadı. 

Kars Olay olarak soruyoruz; Biz bu hale nasıl geldik. Kars’ın takımına kupa maçı için gideceği Tunceli’ye kendi arızalı otobüsüyle gidiyor. Koskoca şehirde takımı deplasmana götürecek otobüs yok muydu?


Yazık gerçekten yazık, her şeyi Kars’a borçlu olanlar, Kars’tan kazanç sağlayanlar, işadamları, siyasiler, bürokratlar bu şehrin takımını bir otobüs ayarlayıp Tunceli’ye gönderemiyor. Başkan Ali Uçum birçok firmayı ve kurumu arayarak ücreti neyse ödeyelim dediği halde otobüs tahsis eden yok. Kars’ın ilçesi olan ve il olarak Kars’tan ayrılan komşumuz, ciğerparemiz Ardahan Üniversitesi Rektörlüğü kendi otobüslerini Ardahan Spor’a tahsis ediyor. Helal olsun başta Ardahan Üniversitesi rektörü olmak üzere, emeği geçenleri teşekkür ederiz, İnce ve duyarlı davranışlarından dolayı…


Çok acı, çok düşündürücü bir durum!
Kars 36 Spor bir siyasi parti değil, kimseye muhalefet değil, kimsenin işini ekmeğini, koltuğunu, makamını elinden almıyor. Bu ne kin, bu ne çekememezlik, bu ne vurdumduymazlık gerçekten yazıklar olsun. Karslıyım, işadamıyım, falan derneğin genel başkanıyım, yardımseverim, Kars’a hizmet etmek için varım diyerek boşuna dolaşıyorsunuz cadde ve sokaklarda…
Kaz gecelerinde, etkinliklerde bir kare fotoğraf da görünmek için bir birinizle yarış ediyorsunuz. İş Kars’a, Kars’ın takımına destek olmaya gelince dip köşe saklanıyorsunuz. Bir de sıkılmadan, utanmadan Kars’ı temsil ediyoruz diye sağda solda hava atıyorsunuz. Havanız batsın...Devletin malını kendi malı gibi görüp şehrin takımı Kars 36 Spor’dan esirgeyenleri anlamakta zorlanıyoruz…


Başkan Ali Uçum’da sosyal medyadan yaptığı paylaşımında, “İl takımını yalnız bırakmayarak otobüsünü tahsis eden Ardahan universitesi yetkililerini yürekten kutluyorum. Kars 36 Spor Kulübü olarak Bizler de  benzer şekilde birkaç  kurumumuza  girişimde bulunmamıza rağmen. Gerekli desteği göremedik. Ziraat Türkiye Kupası ön eleme maçı için bugün Tunceli’ye yolcu ettiğimiz takımımız ne yazıktır ki, şehrimizin adına ve şanına yakışır bir araç ile gönderemedik! 
Aslan yattığı yerden belli olur. 
Yaşadığınız ve yönettiğiniz bu şehri gerçekten önemsiyorsanız artık gözünüzü ve kulağınızı Kars 36 Spor kulübü için de açınız” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Fikret Sülü 18 Eylül 2023 21:24

    MİMSİZ MEDENİYETİN HEZEYANLARI MAALESEF.. SONRADAN GÖRMELER KENDİ ŞEHRİNE SAHİP ÇlKAMAYACAK KADAR VEREMEYECEK KADAR DUYARSIZLAR Yazıklar Olsun.