İLÇELER Haber Girişi : 12 Ağustos 2021 11:24

Kağızman Belediyesinin Dağıttığı Fideler Meyve Vermeye Başladı

Kağızman Belediye Başkanı Nevzat  Yıldız, 550 adet dağıttıkları kağızman ince domates  fidelerden yetişen domateslerin kiloluk olduğunu söyledi.

Kars Olay- Kağızman  Belediye Başkanı Nevzat  Yıldız, Kağızman'da organik üretimi ve tüketimi desteklemek amacıyla dağıttıkları kağızman yoresime ait ince kabuklu domates fidelerden yetişen domateslerin kiloluk olduğunu söyledi.

 

 

Sağlıklı üretim ve tüketimin sağlıklı toplumun oluşmasında önemli etken olduğunun altını çizen Başkan Nevzat Yıldız, "kağızman ilçemize has organik fidelere teşvik ediyoruz. Vitamin ve mineral açısından çok değerli, bağışıklık sistemini de güçlendiren domatesi sembol seçerek Kağızman ilçemize 550 adet yerli organik fide dağıtmıştık. Fideleri yetiştiren vatandaşlarımız kiloluk, lezzetli, hoş kokulu domatesleri bize de gönderiyor. Yaklaşık bir kiloluk domates hem bizi de hem de vatandaşımızı çok memnun ediyor." dedi.

 


Başkan Yıldız, vatandaşların fidelerden çok memnun olduğunu dile getirerek, "Bu gayret organik ürünlere ilgiyi artırdı. domatesin yanında uzun elma.armut fideleride dağıttık. Kısmet olursa gelecek yıl da bu tür sağlıklı ve organik ürün yetiştirme teşviklerine devam edeceğiz." diye konuştu.
Kağızman Belediyesi'nin dağıttığı organik domates fidelerinden alarak bahçesinde yetiştiren Adem     Kişi  ise 1 kiloyu da aşan büyüklükte çok güzel domates yetiştirdik diye ifade etti. 
Kağızman Belediyesi'ne teşekkür eden vatandaşlar, gelecek yıl da organik ürün fidesi dağıtımı beklediklerini söyledi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.