Çıldır Gölüne Kurban Bayramında da Yoğun İlgi…

Çıldır Gölü, kış aylarında olduğu gibi yaz aylarında da yerli ve yabancı misafirlerin hoşça vakit geçirecekleri mesire yeri oldu.

  • 15 Ağustos 2019 01:37
  • A
  • A

Kars Olay-Kars Valiliği öncülüğünde son yıllarda yapılan yatırımlar, koruma önlemleri ve çevre düzenlemelerinin yanı sıra tanıtım çalışmaları kapsamında bilinirliği artırılarak turizme kazandırılan Çıldır Gölü, kış aylarında olduğu gibi yaz aylarında da yerli ve yabancı misafirlerin hoşça vakit geçirecekleri mesire yeri oldu.

Kendine özgü doğal güzellikleriyle adından her geçen gün daha çok söz ettiren Çıldır Gölü, beş günlük Kurban Bayramı tatilinde de ziyaretçi akınına uğradı. Vatandaşlar,aileleriyle birlikte hem mangal keyfi yapmak hem de Çıldır Gölü’nün muhteşem doğasından yararlanmak için Çıldır Gölüne akın ettiler. Sıcak havadan bunalan bazı vatandaşlar da serinlemek için Çıldır Gölüne girerek serinledi

Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük tatlı su gölü olan Çıldır Gölüne, Kars Valiliği tarafından kurulan Kars Valiliği Yelken Spor Kulübü, sportif faaliyetlerinin yanı sıra Arpaçay Çanaksu Kütük Ev mevkiinde ziyaretçilere pedallı yunus ve motorlu botlarla gezi hizmeti sağlıyor.

Çıldır Gölü’nün turizme kazandırılması amacıyla geçtiğimiz yıllarda Kars Valiliğince, Çıldır Gölü kenarına butik otel, cafe ve restoran olarak hizmet veren Arpaçay Çanaksu Kütük Ev hizmete konulmuş ayrıca 40 adet kamelya ve sahil düzenlemesi yapılarak vatandaşların gölden daha fazla istifade etmesi sağlanıyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.