SİYASET Haber Girişi : 18 Mayıs 2023 00:22

CHP Genel Merkezinde Kars Krizi

CHP Genel Merkezinde Kars Krizi
14 Mayıs seçimlerinin ilk turunu kaybeden taraf olan CHP zor günler geçiriyor. Parti içerisinde görevden almaların yanı sıra bir de ikinci tur için çalışmalar sürüyor.

Kars Olay- 14 Mayıs seçimlerinin ilk turunu kaybeden taraf olan CHP zor günler geçiriyor. Parti içerisinde görevden almaların yanı sıra bir de ikinci tur için çalışmalar sürüyor.

Bu kapsamda İstanbul'da çalışmak isteyen Gürsel Tekin, baskılar sonucu Kılıçdaroğlu'nun görevlendirmesi ile istemsizde olsa Kars'a gelecek. CHP Genel Merkezi'nde yaşanan hareketlilikte, görevlerin başındaki isimler değişmeye başlarken, şimdi de ikinci tur çalışmaları için yapılan görevlendirmelerde kriz çıkıyor.Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Miletvekili Gürsel Tekin'i Kars'a görevlendirdi...

Durumu kabul etmeyen Tekin, sosyal medya hesabı üzerinden İstanbul'da çalışmalarını sürdüreceğini belirtti."Kars'a görevlendirildim ama İstanbul'da çalışmaya devam edeceğim"

Tekin, şu ifadeleri kullandı: “Seçim çalışması yapmak üzere Kars ilimize görevlendirildim. 12 milyon seçmenin olduğu, sokak sokak bildiğim İstanbul’da çalışmaya devam edeceğim. Özellikle oy kaybettiğimiz veya yeterli oyu alamadığımız ilçelerimizde olacağım.”

Açıklamanın ardından çokça tepki toplayan Gürsel Tekin, yeni bir açıklama daha yaptı. Yaklaşık 50 dakika sonra yeni bir paylaşım daha yaptı."Kars'a gideceğim, Halkın Otobüsü İstanbul'u gezecek"

Bu kez Kars'a gideceğini söyleyen Tekin, şu ifadeleri kullandı: “Kars’a elbette gideceğim. Sayın Genel Başkanımızla da görüştük. Talimatı doğrultusunda Halkın Otobüsü İstanbul’u sokak sokak gezecek. Milletimiz kararı ikinci tura bıraktı. Kazanacağız.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.