Arpaçay yanıyor Başkan haberin var mı..?

Arpaçay yanıyor Başkan haberin var mı..?

  • 13 Ağustos 2019 22:59
  • A
  • A

Kars Olay-Arpaçay Belediyesi'nde işler yolunda gitmiyor.  Sadece yolları yapılan Arpaçay'da yangın çıksa ilçe komple yanarak kül olacak.

Çünkü Belediye'nin itfaiyesi yok. Çalışmıyor, olası bir yangına ancak en yakın Akyaka veya Kars'tan gidecek itfaiye müdahale edecek. Arpaçay'lıların başka şansı yok. Yani hele hele bu mevsimde her tarafta kuru otlar işleniyorsa yere atılacak bir izmarit bile Arpaçay'ı yakmaya yetecek.

Arpaçay Belediyesi'nde itfaiye olmaması her ne hikmetse Başkan Erçetin Altay'ı rahatsız etmiyor. Altay, sadece sosyal medyaya fotoğraf yüklemeyle meşgul, Arpaçay'ın yanması Altay'ı bağlamıyor.

Örnek mi? Geçtiğimiz gün ilçeye bağlı Kuzgunlu köyünde ot yangını çıktı. Köylüler Arpaçay Belediyesi itfaiye Müdürlüğü'nü aradı. Ancak belediyenin itfaiyesi çalışmıyordu. köyüler bu kez Kars Belediyesi'ni aradı. Kars'tan Kuzgunlu köyüne itfaiye gelene kadar vatandaşın 15 ton otu yanarak kül oldu. İtfaiye ekipleri ise sadece soğutma çalışması yaptı. karayollarının yol yaptığı, iki dönemde Arpaçay'a zerre kadar hizmet etmeyen Belediye Başkanı Erçetin Altay ise sadece sosyal medya da kaç kişi beğendi. Onun hesaplarını yapıyor. Arpaçay'lılar ise Başkan Altay'ın önce itfaiye, ardından da belediyenin yapması gereken, halka hizmetlerini bekliyor. Allah göstermesin iki farklı noktada yangın çıkarsa Arpaçay yanar...Başkan Altay nasıl hesap verir.!

 

Kaynak: Kars Pusula

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
  • Gurbetçi 14 Ağustos 2019 22:43

    Değerli okurumuz yorumunuz onaylanmamıştır. Bunun birden fazla nedeni olabilir. Lütfen yorumlarınızda küfür, hakaret, aşağılayıcı bir ifade, kanıtlanmamış bir iddiaya yer vermeyiniz. Unutmayınız ki bu uygulamamız adli soruşturmalar karşısında sizi de korumayı amaçlamaktadır. İlginiz için teşekkürler.