SAĞLIK Haber Girişi : 21 Eylül 2019 18:55

Araştırma Hastanesi Doğumhanesi Açıldı

Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Hastanesi'nde Palyatif Bakım ve Perinatal (Sancı Doğum Lohusa (SDL) Odaları) Ünitelerinin açılışı gerçekleştirilerek hizmete sunuldu.
Araştırma Hastanesi Doğumhanesi Açıldı

Kars Olay- Kars Valisi Türker Öksüz, vatandaşlarımıza sağlık hizmetleri açısından en iyi hizmetin verilebilmesi adına ilimizdeki mevcut şartların bir koordinasyon dahilinde en uygun şekilde değerlendirilmesi için yapılan çalışmalar kapsamında Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesinde hizmete sunulan Palyatif Bakım ve Perinatal (Sancı Doğum Lohusa (SDL) Odaları) Ünitelerinin açılışına katıldı.

Vali Türker Öksüz başkanlığında, Harakani Devlet Hastanesi ile Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin sahip olduğu personel, araç-gereç, laboratuvar, ameliyathane, klinik gibi imkan ve kabiliyetlerden karşılıklı olarak istifade etmeleri için koordinasyon sağlanmasına yönelik olarak 28 Aralık 2018 ve 24 Mayıs 2019 tarihlerinde toplantı yapılmıştı.

Yapılan açılışın ardından hizmete sunulan ünitelerde incelemelerde bulunan Vali Öksüz ve beraberindekilere hastane Başhekimi Yakup Başkuş ve diğer akademisyenler tarafından bilgi verildi.

Vatandaşlarımızın hizmetine sunulan Perinatal (Sancı Doğum Lohusa (SDL) Odaları) Ünitesi, özellikle jakuzili suda doğum odası ve son teknoloji ürünü donanımları içermesi nedeniyle Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor.

Açılış programına; Vali Türker Öksüz, AK Parti Kars Milletvekilleri 65’inci dönem UDH Bakanı Ahmet Arslan, Tarım ve Köy İşleri Komisyonu Başkanı Prof.Dr.Yunus Kılıç, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hüsnü Kapu, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın ve hastane yetkilileri katıldı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.