KARS Haber Girişi : 31 Ekim 2021 13:29

AFAD Kars'a Sözleşmeli Personel Alıyor

Kars AFAD’a 13 sözleşmeli personel alınacak.

Kars Olay- Kars AFAD’a 4 ortaöğretim, 9 önlisans mezunu olmak üzere 13 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. 

 

AFAD PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyeni alımı sınavına başvuranlarda, 2020 KPSS (B) grubundan ön lisans mezunları için KPSSP93 ve ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olma şartı aranacak. Ayrıca AFAD tarafından çeşitli unvanlarda 648 boş pozisyona giriş (sözlü) sınavı ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Sözleşmeli personel alımı sınavına başvuru yapacakların, 2020 KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekecek.

 

 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Adaylar başvurularını, 18-27 Kasım'da e-Devlet üzerinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" adresi üzerinden elektronik ortamda yapabilecek. Alımlara ilişkin detaylı bilgilere, Resmi Gazete'nin Çeşitli İlanlar bölümündeki ilan ve AFAD'ın internet sitesindeki duyurudan ulaşılabilecek.

Ortaöğretim mezunu adayların 2020 yılında gerçekleşen KPSS (B) grubu P94 türü puanlarının en az 60 olması gerekecek. Ön lisans mezunu adaylarda ise mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olmak kaydıyla ‘Acil Durum ve Afet Yönetimi’ veya ‘Sivil Savunma ve İtfaiyecilik’ bölümlerinden mezun olmak ve 2020 KPSS P93 türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranıyor.

 

İLAN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.