KARS Haber Girişi : 05 Mayıs 2023 11:47

YEŞİL SOL PARTİ’ DEN MİTİNGE KATILIM ÇAĞRISI

YEŞİL SOL PARTİ’ DEN MİTİNGE KATILIM ÇAĞRISI
Yeşil Sol Partisi’nin 8 Mayıs'ta  günü düzenleyeceği mitinge katılım çağrısı yapan milletvekili adayı Gülistan Koçyiğit, ‘Siz gelmezseniz bir eksiğiz, sen gelmezsen bir eksiğiz.’” dedi.

Kars Olay-  Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin Kars’ta düzenleyeceği mitingin tarihi belli oldu.

 

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır ve Yeşil Sol Partisi Kars milletvekili adayları Gülistan Koçyiğit, Gülcan Alp, Sertaç Çelikkaleli’nin katılacağı miting 8 mayıs pazartesi günü saat 11:00’de yapılacak.  Kars Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak mitinge katılım çağrısı yapan Gülistan Koçyiğit , ‘14 mayıs seçimlerine sayılı günler kaldı. Bizler de her gün alanlarda, meydanlarda,  sokaklarda, evlerde sizlerle beraberiz. Bu seçimin coşkusunu, heyecanını hep beraber yaşıyoruz. Bu seçim tarihi bir seçim, özgürlüğümüz için, demokrasimiz için, barışımız için, geleceğimiz için, ekmeğimiz, aşımız için, çocuklarımızın özgür ve eşit bir ülkede yaşaması için sandıklara gideceğiz ve tercihimizi yapacağız. 14 Mayıs seçimlerinde sandıktan demokrasinin çıkması için el ele, yürek yüreğe bir çalışma yürütüyoruz. Bu nedenle büyük Kars mitingimiz de tarihi bir önemde. “ diye konuştu.

 

Gülistan Koçyiğit şöyle devam etti “  8 Mayıs tarihin de Cumhuriyet Meydan'ında HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan  DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, Kars Yeşil Sol Parti Milletvekili Adayları ve PM ile MYK üyelerinin katılımlarıyla mitingimizi gerçekleştireceğiz.  Siz gelmezseniz bir eksiğiz, sen gelmezsen bir eksiğiz. Gelin hep beraber olalım, yan yana duralım, ülkemizi demokrasiyle, barışla, eşitlikle, özgürlükle buluşturalım.” 

 

ADAYLAR YOĞUN TEMPOYLA ÇALIŞIYOR 

Yeşil Sol Parti seçim çalışmalarına da son hızla devam ediyor. Yeşil Sol Parti Kars Milletvekili adaylarından Gülistan Koçyiğit seçim çalışmalarını bugün Kars’ın Sarıkamış ilçesine bağlı Asboğa, Çardakçatı, Başköy ve Eşmeçayır köylerinde yürüttü. Gezdiği bütün köylerde halkın sorunlarını dinleyen Koçyiğit, halkın talep ve beklentilerine cevap olmak için mücadele edeceklerini söyledi. Koçyiğit bir yandan 14 Mayıs seçiminin öneminden bahsederken bir yandan da  Yeşil Sol Partisi’nin 8 Mayıs pazartesi günü düzenleyeceği büyük miting için katılım çağrısında bulundu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.