KARS Haber Girişi : 10 Kasım 2021 14:28

Vicdansız sürücü sokak köpeğine çarpıp kaçtı, onlar insanlık dersi verdi

Kars'ta, vicdansız bir sürücünün çarpıp kaçtığı sokak köpeğine yoldan geçenler duyarsız kalmayarak insanlık dersi verdi.

Kars Olay- Kars'ta  bir sürücünün otomobiliyle sokak köpeğine çarpıp kaçması üzerine, o sırada yoldan geçen bir grup hayvansever sokak köpeğinin çırpınışına duyarsız kalmadı.

 

Kars merkeze bağlı İstasyon Mahallesinde dün 21.00 sıralarında ana cadde üzerinde seyreden bir otomobil sürücüsü, karşıya geçmeye çalışan sokak köpeğine çarpıp kaçtı. Köpeğin   arka iki ayağı  kırıldı. Olayı gören bir grup hayvansever köpeğin yanına koştu.  Yaralı köpek acı içinde yatarken diğer sokak köpekleri  de yaralı arkadaşlarının başından ayrılmadı.  

 

Hayvansever grup Kars  Belediyesi veterinerlik müdürlüğünden yardım istedi. Yetkililer, köpek için veteriner hekim ve bir teknik sorumlu gönderdi. İlk kontrolü olay yerinde yapılan köpek daha sonra tedavisi yapılmak üzere Kars  Belediyesi Hayvan Barınağı  merkezine götürüldü. Yetkililer gelene kadar yaralı köpeğin başından ayrılmayan hayvanseverler adeta insanlık dersi verdi. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.