KARS Haber Girişi : 05 Aralık 2022 20:37

Turizm Birliği Başkanı Halit Özer, Kars Turizminde Hizmete Dikkat

Turizm Birliği Başkanı Halit Özer, Kars Turizminde Hizmete Dikkat
Turizm Birliği Başkanı Halit Özer, 2022-2023 yılı kış sezonu öncesi uyarılarda bulundu.

2022/2023 Yılı Kış Sezonuna Girerken Bilindiği Üzere Kars ve bölge turizmi her geçen gün ve her geçen yıl ivmesini biraz daha yükselterek ilerlemekte geçen yıla nazaran bu yıl turist sayısında % 60/70 Artış gözükmekte. Kars ilimiz ve de bölgemiz Turizm de artık bir Dünya Markası. Her geçen gün şehrimizin fiziki yapısının düzelmesi ile. Yeni turizm rotalarının oluşumu ayrıca işletme sayılarının fazlalaşmasıyla ( Marka işletmelerin gelmesi ) Kars turizmde istediği noktaya doğru ilerlemekte İdari ve siyasi destek ve çalışmaları STK çalışmaları işletmeci ve yatırımcı çalışmaları sektör temsilcilerinin yoğun uğraşı görüyoruz ki Şehrimizi bir turizm kenti yapma noktasında.

 

Bu nedenle: Gireceğimiz 2022/2023 Yılı Kars Kış Turizm sezonunda Bölgemizi yoğun bir sezon bekliyor. İşletmelerimizin ve de sektör temsilci ve çalışanlarımızın Daha dikkatli ilgi ve alakalarını artırarak bir gelen turisti bir daha ki sefere yine getirebilme çabasını göstermesi gerekmekte. Şehrimiz de turizm artık rekabet ve yenilik halindedir. İşletmelerimiz ancak yenilik, kalite, daha duyarlı hizmetler ile şehrimizi ileri taşıyabiliriz.

 

ŞUNU BİLMELİYİZ Kİ BU İVME YUKARI ÇIKTIĞI GİBİ AŞŞAĞI DA DÜŞME İHTİMALİ VAR.

 

Dünya’ca uğraş ve emekleri yok etme tehlikesi de kaçınılmaz. Şehrimize gelen yerli ve yabancı turistlere yeterli ilgi alaka Kaliteli hizmet Güler yüz ve davranışlar sergilenmediğinde bunu Şehrimize ve bölge turizmine ihanet saymaktan başka bir şey diyemeyiz. Elbet de ki kendiliğinden oluşmayan bu sürecimiz Çeşitli yatırımlar neticesinde bu hale gelmiştir. Otel sayılarımızın hızlı artışları yeme içme sektörlerinin fazlalaşması Transfer Acenta sayılarının çoğalması Marka otellerin ve işletmelerin açılması Şehrimizi daha da ileriye taşımakta. Bununla birlikte Ticaret odasının faaliyetleri ile birlikte şehir ekonomisi her geçen gün büyümekte.

Tabi ki bu çalışmalar birlik beraberlik ve bütünlükle yapılması ile birlikte başarı elde ediliyor. Örneğin Kars Eski yapılarının tekrardan hayat bulması Turizm caddesinin oluşması Kale bölgesi Müzelerimiz hep birbirinden güzel destinasyonlardır. Bunula birlikte ulaşımın kolaylaşması havalimanımızın kullanışlı olması tren seferlerimizin olması. Şehrimizi daha da yaşanabilir kılmakta.

Tüm bu hizmetler oluyor ki turizm güzelleşiyor bu sebeple Şehrimizin gözle görünün değişikliğinden dolayı yatırım ve çalışmalarından dolayı Kars Valimiz Sn Türker ÖKSÜZ’e Kars Millet Vekillerimiz Sayın Ahmet ARSLAN’A Sayın Yunus KILIÇ’A İdari ve mülki amirliklerimizde bulunan İL MÜDÜRLERİMİZE sürekli destek olan değerli yatırımcılarımıza sektör çalışanlarımıza Üye işletmelerimize esnaflarımıza Oda Başkanlarımıza TURİZM BİRLİĞİMİZ ADINA TEŞEKKÜR VE ŞÜKRANLARIMI SUNARIM.

GÜZEL BİR KIŞ SEZONU DİLEĞİ İLE 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.