TÜRKİYE Haber Girişi : 05 Temmuz 2023 14:34

Talip Uzun TBMM Genel Sekreterliğine Atandı

Talip Uzun TBMM Genel Sekreterliğine Atandı
Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu Üyesi Karslı hemşehrimiz Talip Uzun, TBMM Genel Sekreteri olarak atandı.

Kars Olay- Talip Uzun, 14 Mayıs Milletvekilliği seçimlerinde görevinden istifa ederek AK Parti Kars Milletvekili aday adayı olmuştu ve daha sonra Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu görevine geri dönmüştü.

 

TALİP UZUN KİMDİR?

1974 yılında Kars’ın Sarıkamış ilçesinde doğdu. Kars İmam Hatip Lisesinde öğrenim gördü. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. İşçi olarak başladığı çalışma hayatına sırasıyla Maliye Bakanlığında memur, PTT Genel Müdürlüğünde Müfettiş, Sağlık Bakanlığında Müfettiş, Ankara Kalkınma Ajansında Denetçi ve Sağlık Bakanlığında Daire Başkanı olarak devam etti. Uzun, Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu Üyesi görevini yürütürken milletvekilliği seçimi için istifa etti. İyi düzeyde İngilizce bilen Talip Uzun, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.