EKONOMİ Haber Girişi : 10 Haziran 2021 16:32

SGK VE KYK BORCU OLANLARA GÜZEL HABER!

Borç yapılandırma yasası Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Kars Olay- Borç yapılandırma yasası Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi. Bu kapsamda SGK pirim borcu, trafik cezası, emlak vergisi gibi kamuya borcu olanlar yapılandırmadan yararlanabilecek. Borçlar 18 taksite kadar taksitlendirilebilecek veya peşin olarak ödenecek.

 

 

PEKİ HANGİ BORÇLAR YAPILANDIRILABİLECEK?

Maliye’ye olan vergi borçları, kesinleşmemiş veya dava safhasında bulunan vergi borçları ile cezalar, Sosyal Güvenlik Kurumunca takip edilen sigorta primleri, işsizlik sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi, isteğe bağlı sigorta primleri, topluluk sigortası primleri, inşaatlarda eksik işçilik tutarı üzerinden hesaplanan sigorta primi, Çeşitli kanunlara dayalı uygulanan damga vergisi, özel işlem vergisi ve eğitime katkı payı ile bunlara bağlı gecikme zammı alacakları, Kredi Yurtlar Kurumu öğrenim kredileri, Motorlu taşıt vergileri, Trafik cezaları, Seçim, nüfus, askerlik para cezaları, Otoyol ve köprülerden kaçak geçiş ücretleri ve cezaları, Gümrük Bakanlığınca takip edilen gümrük vergileri ve para cezaları, İl özel idarelerinin, asli ve fer’i amme alacakları, Belediyelerin vergi, emlak vergisi ve çevre temizlik vergisi alacakları, Belediyelere olan su ve katı atık ücreti borçları.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.