KARS Haber Girişi : 22 Ağustos 2021 03:16

Serka Personel Alıyor!

SERKA tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda yüksek maaşla KPSS puanı ile veya KPSS olmadan personel alımı yapılacak.

Kars Olay- Serhat Kalkınma Ajansı ( SERKA ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Kars, Ağrı, Ardahan ve Iğdır illerinin kalkınmasına ve gelişmesine hizmet etmek ve katkıda bulunmak için 5 Uzman Personel alımı gerçekleştirecektir.

 

Serhat Kalkınma Ajansı ( SERKA ) personel alımı başvuruları 27 Ağustos 2021 tarihi ile başlayacak olup  6 Eylül 2021 tarihinde sona erecektir. Adaylar puan sıralamasına göre mülakata çağrılacak ve kazananlar uzman personel olarak yüksek maaşla istihdam edilecektir

 

 

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlarla, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

d) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak,

e) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmişse muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

 

 

UZMAN PERSONEL İÇİN ARANAN NİTELİKLER

Şehir ve Bölge Planlama, Harita Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği veya Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Tarım Ekonomisi, Gıda Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Veterinerlik, Endüstri Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İmalat Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık, Ulaştırma ve Lojistik Bölümü, Uluslararası Ticaret bölümlerinden Lisans mezunu olmak şartları aranmaktadır.

 

AYRICA ADAYLARDA;  2019-2020 yıllarında yapılan KPSS sınavından ilgili puan türlerinden en az 80 puan almış olmak, Son 5 (beş) yıl içinde İngilizce dilinden Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (C) düzeyinde veya dil yeterliği bakımından bunlara denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan asgari (C) düzeyine karşılık gelen puanın eşdeğerini sağlayan belgeye sahip olmak, Kamu kesimi veya özel kesimde aşağıdaki konularda en az 5 (beş) yıl fiilen başarılı olarak çalışmış ve başvuru tarihi itibarıyla 50 yaşını doldurmamış olmak şartları aranmaktadır.

 

Detaylı İlana Ulaşmak İçin TIKLAYIN

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.