Sen Kimsin Ayhan Bilgen?

Evet haberin başlığında da olduğu gibi bu soruyor Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'e soracağız. Sen Kimsin Ayhan Bilgen?... Lütfen Haberi Okumaya devam edin...

 • 30 Nisan 2020 22:30
 • A
 • A

Kars Olay-HDP Kars Milletvekili iken 31 Mart Yerel Seçimleri için Kars Belediye Başkan adayı olan Ayhan Bilgen 31 Mart'ta yapılan mahalli idareler seçimlerinde Kars Belediye Başkanı seçilerek Kars'ın yeni "Şehrül Emin'i" oldu. Şehrin emin kişisi, emin insan yani bugünkü manasıyla seçilmiş belediye başkanı; şehrin imarından, turizminden, çöpünden, suyundan, çevresinden ve o yerleşim yerinde yaşayanların refahından sorumlu kişi oldu Ayhan Bilgen. Tarafsız gazetecilik adına hep dedik; "Takdir Etmesini de Biliriz Eleştirmesini de." Evet öyle de yaptık. Takdir edilecek durumlarda haberlerimizle Kars Belediyesi'ni yani Ayhan Bilgen'i takdir ettik, eleştirilecek konularda da eleştirdik. Bunu yaparken tabi ki biz de kimi çevrelerin tepkisiyle karşılaştık, kimi çevrelerin de takdiri ile... Derdimiz ne tepki ölçmek ne de takdir almak, sorumlu gazetecilik adına kamuoyunun taleplerini ve tepkilerini yine Kars kamoyu adına ulaştırmaya çalışmaktı. Nitekim tek amacımız da bu sorumluluk çerçevesinde haber yapmaya da devam edeceğiz.

 

Gel gelelim Ayhan Bilgen'e sorduğumuz soruya. "Sen Kimsin Ayhan Bilgen ?" gerçekten bu başlığı ararken çok düşündük ama geçen sene tam da yine ramazan ayında tanık olduğumuz bir durum için en güzel başlık da bu diye düşündük ve bunu seçtik.Tabi yine belki de bu başlığı atarken de eleştiri oklarını kendimize çevirmiş olacağız kimi çevrelerce ama olsun... Her neyse... 

 

Soruyor gibisiniz şimdiden geçen sene neye tanık oldunuz diye değil mi ?  Hemen anlatalım... Geçen sene günlerden cuma akşam saat 22.30 civarı... Haydar Aliyev Caddesi üzerinde yine bir gazeteci arkadaşla laflarken bir de baktık caddenin aşağısından Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, yanında Şevin Alaca ve birkaç kişi yürüyerek bize doğru geliyordu... Ama hiç de alışık olmadığımız bir durumu fark ettik. Ayhan Bilgen'in bir elinde bir çanta diğer koltuğunun altında ise kocaman bir klasör vardı... Tahminen Ayhan Bilgen o saate kadar caddede  bir ofiste çalışmış ve elindeki dosyayı da çalışmaya devam etmek için evine götürüyordu... Hatta o elindeki ve koltuğunun altındaki dosyayı birisi almak istedi ama vermedi ve kendi taşımayı tercih etti Bilgen. İlginç gelmişti bu durum bize. Neden mi ? Biz hiçbir Belediye Başkanının koskoca bir klasörü koltuğunun altına aldığını görmedik...Boşverin dosyayı tek bir kağıt bile taşımaz o tür mevki makam sahipleri. Belki de olması gereken budur ama hiçbir yönetici bunu yapmıyor değişik bir durumdu vesselam bu yüzden de dikkatimizi çekti . Her kim ne derse desin biz bu durumu eleştirmek yerine takdir ediyoruz. Umarız aynı şekilde de devam eder. Ve bundan dolayı da hiçbir Belediye Başkanında ya da bir amir müdürde görmediğimiz bu sahne için bir daha soralım istedik Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'in kendisine; " SEN KİMSİN AYHAN BİLGEN ? "

 

Hayırlı ramazanlar... Kalın sağlıcakla...

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
 • Kamiran içten 01 Mayıs 2020 07:58

  Ayhan Bilgen bu ülkede herkesin temiz dürüst siyasetçiye aç olduğu bir dönemde herkesin ülke yönetiminde istiyeceği güveneceği kişilerdendir.

 • Unutmaz. 01 Mayıs 2020 03:08

  Seninle gezerim Şavşat’ı, Kars’ı, Seninle inerim Bingöl’den Van’a, Muş’tan el ederim Adıyaman’a, Ben deli sevdalar yaşar uykusu geçerken, Keleş sesinde yas tutarım, Ölen şehitlerin ardından.

 • Abbas tan 01 Mayıs 2020 01:42

  Ayhan bilgen dürüst kaliteli bir insandır iyi bir karslıdır rahat bırakılırsa karsa güzel hizmetler yapacaktır

 • Deniz Yıldırım 01 Mayıs 2020 01:33

  Benim yorumunda, küfür, hakaret vb yok ki. Olamaz da. Ayhan Bey, özgün ve özel bir siyasetçidir. Çok değer veririm. Neden yayınlamadınız anlamadım gerçekten.

 • Ahmet GARİPOĞLU 01 Mayıs 2020 01:21

  Ayhan BİLGEN Karsın yetiştirdiği en büyük değerlerden sadece biridir halkına hizmet şiarıyla omuzlarına aldığı yükün ne kadar kutsal bir görev olduğunun bilicinde olan ......................heybelerini doldurma derdinde olanlara dert olmaya gelmiş bir halk hizmetkarıdır.

 • Deniz Yıldırım 01 Mayıs 2020 00:35

  Değerli okurumuz yorumunuz onaylanmamıştır. Bunun birden fazla nedeni olabilir. Lütfen yorumlarınızda küfür, hakaret, aşağılayıcı bir ifade, kanıtlanmamış bir iddiaya yer vermeyiniz. Unutmayınız ki bu uygulamamız adli soruşturmalar karşısında sizi de korumayı amaçlamaktadır. İlginiz için teşekkürler.

 • Erhan 30 Nisan 2020 23:03

  Değerli okurumuz yorumunuz onaylanmamıştır. Bunun birden fazla nedeni olabilir. Lütfen yorumlarınızda küfür, hakaret, aşağılayıcı bir ifade, kanıtlanmamış bir iddiaya yer vermeyiniz. Unutmayınız ki bu uygulamamız adli soruşturmalar karşısında sizi de korumayı amaçlamaktadır. İlginiz için teşekkürler.