KARS Haber Girişi : 03 Mart 2020 23:27

Şehit Oğuzhan Ulaş Avcı’nın Ailesine Şehitlik Beratı

Kars Valisi Türker Öksüz, Van’ın Bahçesaray ilçesinde kurtarma çalışmaları sırasında çığ altında kalarak şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Oğuzhan Ulaş Avcı’nın Şehitlik Beratı’nı ailesine tevcih etti.

Kars Olay-Vali Türker Öksüz, Şehitlik Beratı’nı şehidimizin babası Asım Avcı’ya teslim ederken yaptığı konuşmada, şehitliğin çok yüce bir makam olduğunu belirterek, şehitlik beratının bir onur belgesi olduğunu ve şehit babası olmanın da bir onur olduğunu vurguladı.

 

Şehitlik beratını şehidimizin babasına takdim etmekten büyük bir onur duyduğunu belirten Vali Öksüz, “Şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Oğuzhan Ulaş Avcı, bu vatanın toprağında çığ felaketinde hizmet verirken, mücadele ederken şehit düştü. Hem şehidimize hem de tüm aziz şehitlerimize bir kez daha Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum, minnet ve şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

 

Şehit babası Asım Avcı da Şehitlik Beratı’nı gururla, onurla teslim aldığını belirterek “Vatan Sağolsun” şeklinde duygularını dile getirdi.

 

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin tarafından gönderilen başsağlığı mesajı da şehit babası Asım Avcı’ya teslim edildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.