SİYASET Haber Girişi : 26 Ocak 2017 12:55

Remzi Aras, Karabekir Paşayı Unutmadı

AK Parti Kars eski İl Başkanı İş Adamı Remzi Aras, Kars’ın kurtarıcısı Kazım Karabekir Paşa’nın ölümünün 69. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kars Olay-Aras mesajında, Kâzım Karabekir Paşa’nın İran, Irak ve Kafkasya cephelerinde görev almasını takiben, I. Dünya Savaşı’nın sonunda Rus ve Ermeni mezalimine maruz kalan Doğu vilayetlerinin yanı sıra, Rusların elinde bulunan Kars ve Gümrü’yü kurtararak, muzaffer bir komutan unvanını aldığını hatırlattı.

Karslılar olarak Kazım Karabekir’i rahmet ve minnetle andıklarını ve Kazım Paşa’nın Kars’ta adı ile yaşadığını da belirten İşadamı Remzi Aras:“Doğu’nun kurtarıcı ve Gazi Mustafa Kemal’in en önemli silah arkadaşlarından biri olan Kazım Karabekir Paşa’yı her yıl olduğu gibi bu yılda rahmet ve şükranla anıyoruz. Bu nedenle kedisinin ebediyete intikal ettiği her 26 Ocak’ta resmi törenle anarak yad ediyoruz. Karslılar Kars’ın kurtarıcısı Kazım Karabekir’i asla unutmamaktadırlar. Karslılar aynı zamanda il genelinde caddelere, sokaklara, okullara ve birçok yere ‘Kazım Karabekir Paşa’ adını vermekten dolayı da gurur duymuşlardır. Kısacası Paşa Kars’ta adı ile de yaşadığı gibi, Kars’ın kurtarıcısı olarak gönüllerde yaşıyor. Bizlerde ölümünün 69. yılında Kazım Karabekir Paşa’yı rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad oldun.” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.