SİYASET Haber Girişi : 21 Nisan 2017 00:24

Referandum Sonuçları Anbean KarsOlay.com'da!

Türkiye’nin ve dünyanın nefeslerini tuttuğu referandum sonuçları için 24 saatten az bir süre kaldı. Referandum oylamasının sonuçları ise Karsolay siz değerli okurlarımıza anlık ulaştırılacak.

Kars Olay-Türkiye’nin ve dünyanın nefeslerini tuttuğu referandum sonuçları için 24 saatten az bir süre kaldı. 16 Nisan 2017 Pazar günü milyonlarca vatandaşın sandık başına gideceği referandum oylamasının sonuçları ise Karsolay siz değerli okurlarımıza anlık ulaştırılacak.

Türkiye Geneli 2017 referandum sonuçlarına detaylı olarak ulaşabileceksiniz. Ayrıca Referandum sonuçları hakkında çıkan tüm haberler de sitemizde yer alacak. Referandum sonuçları 2017, evet hayır tercihleri, il il referandum sonuçları canlı olarak sizlerle paylaşılacak.

SÜREKLİ GÜNCELLENECEK
Referandum sonuçları gelmeye başladıkça sitemize tüm illerin oy oranları olarak haberimize eklenecek ve 2017 Referandum sonuçları açıklanır açıklanmaz Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nın yasağı kaldırmasından sonra tüm illerin Referandum sonuçlarına haberimizden. Referandum sonuçları başta Ankara, İstanbul, olmak üzere Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı gibi 81 ilin tüm Referandum sonuçları ayrıntılı olarak sizlerin takibine sunulacak.

KAÇ MİLYON OY KULLANILACAK?
Türkiye'de yurt içi seçmen kütüğüne kayıtlı 55 milyon 336 bin 960 seçmen bulunuyor. Bu seçmenler yaklaşık 164 bin sandıkta oy kullanabilecekler. Öte yandan şu anki verilere göre yurt dışı kütüğüne kayıtlı olan 2 milyon 929 bin 389 seçmen yine referandumda sandık başına gidecek. Bu seçmenler 57 ülke, 119 temsilcilik ve 32 sınır kapısından oy verme işlemini gerçekleştirebilecek.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.