TÜRKİYE Haber Girişi : 14 Ağustos 2023 12:49

Recep Koşal Gümrükler Muhafaza Genel Müdürü Olarak Atandı

Recep Koşal Gümrükler Muhafaza Genel Müdürü Olarak Atandı
Ticaret Bakanlığı'na gece yarısı flaş atamalar yapıldı. Ticaret Bakanlığı Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü'ne ise RECEP KOŞAL atandı.

Kars Olay-  2019 yılında Sarıkamış Kaymakamlığına atanan Recep Koşal, 2021 yılında Teftiş Kurulu Başkanlığı Mülkiye Müfettişliği görevine getirilmişti. 

Recep Koşal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın onayı ile 11 Ağustos 2023 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan Atama Kararıyla Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü görevine atandı.

 

RECEP KOŞAL KİMDİR?

KOŞAL 1984 yılında Kırıkkale’de doğdu. Kırıkkale Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. 2003 yılında lisans eğitimi için Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne başladı. Recep Koşal 4 yıllık Lisans eğitimini 2007 yılında başarıyla tamamlayarak mezun oldu.

Memuriyet hayatına Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nde Uzman Yardımcısı olarak başladı. 2010 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine geçiş yaptı. Koşal, Kilis Valiliğinde il stajını, Konya Kadınhanı, Antalya Gündoğmuş ve Eskişehir İnönü ilçelerinde vekaleten kaymakamlık yaptı. Ankara Polatlı ilçesinde kaymakam refikliği ve Kırşehir'de mülkiye müfettişliği stajlarını tamamladı.

Yabancı dil eğitimi ve mesleki bilgi artırımı amacı ile New Jersey Eyaleti Rutgers Üniversitesi'nde bir yıl süreyle eğitim gördü. Bu süreçte Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosluğu'nda ve Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği stajlarını tamamladı.

Kastamonu Çatalzeytin, Tokat Sulusaray, Samsun Kavak ilçelerindeki görevini tamamlayan Koşal, 07.08.2019 tarih ve 2019/268 sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile Sarıkamış Kaymakamlığı'na asaleten atandı. Son görev yeri olan İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliği görevindeyken,

11.08.2023'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Ticaret Bakanlığı Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü görevine atandı.

KOŞAL evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.