KARS Haber Girişi : 15 Mart 2023 14:07

Prof.Dr. Barlas Sülü, CHP’den Aday Adaylığını Açıkladı

Kars’ta uzun yıllardır Kafkas Üniversitesi’nde genel cerrah olarak görev yapan Prof.Dr. Barlas Sülü, CHP Kars milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulundu. 

Kars Olay- Prof.Dr. Barlas Sülü’nün CHP Kars İl Başkanlığına yaptığı aday adaylığı başvurusu nedeniyle tören düzenlendi. Sülü’nün, yakınları ve il ve ilçe teşkilatlarının da hazır bulunduğu adaylık açıklamasının ardından, İl Başkanı Taner Toraman ve Susuz Belediye Başkanı Oğuz Yantemur ile birlikte gazetecilere açıklamada bulundu.


Sülü açıklamasında; Türkiye’nin 14 Mayıs’ta sandık başına gideceğini ve seçmenin ya hak ve özgürlükleri, geçmişimizi ve geleceğimizi, düşlerimizi ve umutlarımızı çalan bu iktidardan, Saray Rejimi'nden kurtulacağı;  ya da bu yağma, hukuksuzluk ve yobazlıklarının süreceğini iddia etti.

 


TÜRKİYE, 14 MAYIS’TA TARİHİNİN BELKİ DE EN KRİTİK SEÇİMİNİ YAPACAK
Türkiye’nin 14 Mayıs’ta tarihinin belki de en kritik seçimine doğru gittiğini de hatırlatan Prof.Dr. Barlas Sülü açıklamasında şu ifadeleri kullandı:


“21 yıllık AKP iktidarında ülke parti devletine dönüştürülerek tek adam rejimini inşa edildi. Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele edeceğiz diye halkın beklentilerini kullanarak iktidara gelen AKP yarattığı baskı ortamında, milletvekilleri, belediye başkanları, gazeteciler, akademisyenler, öğrenciler muhalif oldukları için tutuklandı, binlerce kamu emekçisi kamudan ihraç edildi. yargı bağımsızlığını yitirdi, basın ve sanat sansürlendi, eğitim ve sağlık özelleştirildi, doğal varlıklarımız tahrip edildi.
Bununla da yetinmediler: 90 yıllık reklam arası diyerek Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından kurulan Cumhuriyetimizle kavga ettiler.


AKP iktidarında; Cumhuriyetin yoksulluk döneminde halkın alın teriyle yaptırılan fabrikalar teker teker satıldı, halktan toplanan vergiler bir avuç yandaşa peşkeş çekildi. Saray eşrafi ve 5'li çete ile üçer dörder beşer maaş alan bürokratlar toplanan bu kamu kaynaklarını kendi servetlerine servet katmak için kullanırken, bunların dışındaki kesimler yani sizler bizler ekonomik krizle boğuşmak zorunda kaldık, yoksullaştık.

 


HALKIMIZ YOKSULLUĞA MAHKUM EDİLDİ
Unutmayalım ki; Birileri bizim hakkımızı çaldığı için yoksullaştık, birileri bizlerin vergileriyle oluşan kamu kaynaklarını çaldığı için; 
Doğalgaz, elektrik faturalarını ödeyememekteyiz
40-50 yıl çalışan Emeklilerimiz ay sonunu getirememekte
Çalışanlar çocuklarına karne hediyesi olarak et alabilmekte
Esnaf siftah yapmadan kepenkleri kapatmakta
Çiftçiler tarlasına gübre atamamakta, bir hayvanına yem almak için diğerini satmaktadır.


Unutmayalım ki işte bu yalan, dolan ve talan düzeninden dolayı
Anjiyo ünitesi bozuk olduğu için Selimli hocamız Iğdır yolunda vefat etti.
Kağızmanlı amcamız Kemoterapi ünitesi olmadığı için Erzurum'a gitmekte. Sarıkamışlı çocuk, 20 dakikalık bir ameliyat için 12 saat uzaklıkta başka bir şehire sevk edilmekte
Digorlu hasta kendisini doktor eksikliğinden dolayı ambulansla sevk eden ekibe "Beni bu karda kışta Erzurum'a götürmeyin. Öleceksem burada öleyim' diye yalvarmakta
Susuzlu, Akyakallı, Arpaçaylı hastalar doktor yetersizliğinden dolayı aylarca randevu sırası beklemekte.
Bizler ekonomik krizlere, açlık sınırında yaşamaya, komşularıyla kavga eden bir diş siyasete, kadın düşmanı uygulamalara, doğasının tahrip edilmesine, kimliğinden, inancından, yaşam tarzından dolayı ayrıştırmaya, şovenizme, baskı ve tahakküm altında adaletsiz bir düzende yaşamaya, geçmediği köprüleri yolları finanse etmeye mahkum değiliz.


Kars’ta yaşayan sizleri ise doktorsuz boş hastanelere, bozuk yollara, kirli içme sularına veya susuzluğa, atık suların Kars çayına karıştığı, lağım kokan ve işsizliğin had safhada olduğu, sanayinin olmadığı bir şehre mahkum edemezler.
14 Mayısta sandık başına gittiğimiz zaman iki şeyden birini seçeceğiz:
Ya hak ve özgürlüklerimizi, geçmişimizi ve geleceğimizi, düşlerimizi ve umutlarımızı çalan bu iktidardan, Saray Rejimi’nden kurtulacağız ya da bu yağma, hukuksuzluk ve yobazlık sürecek.

 

YA SEFALAETİ SEÇECEĞİZ YA ADALETİ

Ya hastalarımız Erzurum yollarında ölecek ya da Kars’ta insanca yaşayacağız.

Sevgili hemşerilerim, hastalarım ve onların aileleri, öğrencilerim, karsa dışarıdan gelen konuklarımız

Ben adaletten, hukuktan, kaynakların hakça paylaşıldığı bir ülkeden ve insanca yaşayabileceğimiz bir şehirden yana tercihimi yaptım. Bu nedenle inandığım tercihler doğrultusunda mücadele etmek, siz Karsta yaşayanların TBMM de sesi olmak için bugün 15 yıldır gece gündüz ve kimseyi ayırt etmeden hizmet verdiğim Kafkas Üniversitesi Araştırma hastanesinden istifa etmiş bulunmaktayım. Bu mücadeleyi en iyi yapacağım parti olduğunu düşündüğüm dedemin, babamın partisi olan CHP den milletvekili olmak için başvuracağım.

Lütfen desteğinizi ve dualarınızı esirgemeyin benden.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.