KARS Haber Girişi : 29 Eylül 2021 14:21

Orhan Atalay Başarısız Arü Rektörüne Sahip Çıktı!

"YKS yerleştirme sonuçlarına göre sadece 204 öğrencinin yerleştiği Ardahan Üniversitesi boş kaldı." haberlerine Adahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ateş püskürdü ve yeni rakamlar açıkladı.
Orhan Atalay Başarısız Arü Rektörüne Sahip Çıktı!

Kars Olay- Ardahan Üniversitesine ayrılan 635 kontenjana sadece 204 öğrencinin yerleşmesi Ardahanlılar tarafından şaşkınlıkla karşılanmıştı. Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, sosyal medya hesabından yayımladığı tabloda, Ardahan Üniversitesi’ne YÖK tarafından açılan 635 kontenjana  bu sene toplam 1.236 öğrencinin kayıt yaptırdığı bilgisini paylaşarak Rektör Mehmet Biber'e sahip çıktı.

 

Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay Ardahanlılara seslenerek şunları paylaştı:

"Değerli Ardahanlılar! Uzun bir süredir sadece kendi süflî emellerine ‘uygun’ görmedikleri için Rektör Bey’in şahsına olan kin ve öfkelerini yalan ve iftira zarfında, sarhoş kusmuğu misali, ulu orta her tarafa hayasızca yaymayı ‘gazetecilik’ addeden ‘hesaplı’ bir taifenin 10 MAAŞ YALANI ile başlattıkları kampanya bu sefer gözbebeğimiz Ardahan Üniversitesi’ne yapılan kayıt sayısı üzerinden sürdürülüyor.

 

Bu vesile ile, hakikât’in tarafında DURMAK gibi bir mükellefiyete inanan özellikle her Ardahanlıyı hatasını bir özür ile düzeltmek erdeminden yoksun bu taifenin, her güzelliğe kör, her iyiliğe sağır ve her hakikâte dilsiz bu güruhun, yalanı sığınak, iftirayı umut edinmiş bu sırtlan kümesinin kahpece yalanlarıyla Memleket aleyhine inşa ettikleri algıya karşı aşağıdaki hakikâti mümkün ve meşru her araçla yaymak suretiyle mücadeleye davet ediyorum. Unutmayalım ki, şahsî emellerini memlekete tercih edecek kadar haysiyetten sıyrılmışlarla memleketi uğruna feday-ı can edebilecek kadar gözü karaların kavgası Güneş’in Batı’dan doğacağı dakikaya kadar devam edecektir.

Bu kavgada bir an için tek milim geri durana yazıklar olsun.” 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.