SAĞLIK Düzenleme Tarihi : 07 Eylül 2020 10:47 Haber Girişi : 07 Eylül 2020 10:51

Nano Teknoloji Covid-19 Virüsüne Karşı!

Nano Teknoloji Covid-19 Virüsüne Karşı!
Covid-19 virüsü yayılmasını sürdürürken özellikle toplu kullanım alanlarında hijyenin önemi öne çıktı.

Kars Olay-Nano teknolojik temizlik ürünleri, otobüs, hastane,konut, ev ve okul gibi kitleye açık alanların temizliğinde en iyi çare olarak öne çıktı.

 

NANO TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ 10 GÜN ANTİMİKROBİYAL KORUMA SAĞLIYOR
Nano teknoloji ile üretilen ürünler bu konuda normal yollarla üretilen rakiplerinden bir adım öne çıkıyor ve özellikle, hastane, toplu taşıma araçları, okul binaları ve alış veriş merkezlerinde sürekli hijyen alanında 10 güne kadar uzun süre koruma sağlayabiliyor.

 

Türkiye'de bu alanda çalışma yapan firma ve kuruluş sayısı kısıtlı. Bu sayısı firmalardan Gelecek Nano şirketi, nano teknolojisi ile elde edilen uzun süreli antimikrobiyal etkiye sahip su bazlı yüzey dezenfeksiyon çözeltisinden oluşan ürününü Covid - 19'a karşı etkili çözüm sloganıyla pazarlıyor.
Bu bir ortam fırsatçılığı mı yoksa firmanın ürünü gerçekten koruma sağlıyor mu diye merak ettik.  Bacoban ürünün Kars Distirübitörü Bülent Ertaş, uzun süreli etki gösteren yeni bir yüzey dezenfektanı olan Bacoban’ın yüzey dezenfeksiyonundaki etkinliğinin incelenmiş ve klinik deneyler sonucunda test edilmiş olduğunu belirterek, bizlere yurt dışındaki loboratuvarlardan alınmış etkili olduğu mikroplar listesini gösterdi. Ertaş, konuyla ilgili detaylar için şirketin web sitesi www.geleceknano.com adresinin kullanılabileceğini ve orada raporların görülebileceğini belirtti.

 

Ürünün distribütörü Bülent Ertaş, "Yıllardın nano teknojisi ile üretilmiş ürünlerin ithalatını ve yurt içi araştırmalarını yapıyoruz. Covid-19, Kuş gribi ve domuz gribi hastalıklara karşı kesin bir önlem alınarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz " diyerek ürün hakkında, "Standart temizlik işlemleri ve kapalı- insansız alanda püskürtme yöntemiyle uygulanan Bacoban, 10 gün boyunca hiçbir bakterinin yaşamasına olanak vermiyor.  Mevcut dezenfektanlar, mikroorganizmalara karşı kısa süre içerisinde ve etki süresi boyunca bakterisid ve fungusid etki gösteriyor fakat dezenfeksiyon çözeltisinin buharlaşması ile yüzey üzerinde tekrar (20dk.) mikro organizma üremesi gözlenmekte. Bacoban nano sünger tabaka hiçbir bakterinin yaşamasına izin vermiyor" açıklamasında bulundu.

 

"Nano tekloji sayesinde üretilen Bacoban ile nano sünger tabaka kaplanmış yüzey 10 gün etkisini sürdürür ve uygulanan yüzeyde oluşturulan antimikrobiyal nano-sünger tabaka sayesinde bakteri, virüs, mantar oluşumu tamamen engellenir" diyen Bacoban Kars Yetkilisi Bülent Ertaş, "Dezenfeksiyon çözeltisinin uygulanmasından sonra etkide düşüş olmaksızın 10 gün boyunca hiçbir mikroorganizma barınamaz" dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.