TÜRKİYE Haber Girişi : 09 Ağustos 2023 23:39

Karslı Hemşehrimiz Tuncay Cevheroğlu Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Atandı

Karslı Hemşehrimiz Tuncay Cevheroğlu Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Atandı
Karslı Hemşehrimiz Efsane Başkan Tuncay Cevheroğlu Genel Müdür olarak atandı.

Kars Olay- İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürünün 2021 yılında  görevden alınmasının ardından, yerine SGK Ankara İl Müdürü hemşehrimiz efsane Başkan Tuncay Cevheroğlu atanmıştı.

 

EFSANE BAŞKANA GENEL MÜDÜRLÜK

8 Ağustos 2023 tarihinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı  Mahinur Özdemir Göktaş’ın tensipleriyle Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine Tuncay Cevheroğlu getirildi.

Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğünde düzenlenen törende Sayın Cem Uraldı sürdürmekte olduğu Genel Müdürlük görevini Sayın Tuncay Cevheroğlu’na devretti. Uraldı görev süresi içerisinde gerçekleştirdiği faaliyetler ve projeler hakkında bilgi verdi.

Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürü Cevheroğlu, Uraldı’ya şimdiye kadar Genel Müdürlüğe verdiği hizmet ve katkılarından dolayı teşekkür etti. Çiçek takdimiyle tören sona erdi.

 

TUNCAY CEVHEROĞLU KİMDİR?

1978 yılında Kars'ta dünyaya gelen Tuncay Cevheroğlu, ilk, orta ve lise eğitimimi Kars'ta tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Cevheroğlu, yüksek lisansını, Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü'nde (TODAİE) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yapmıştır. Hayat şartları nedeniyle Ankara'da üniversite öğrencisiyken, İstanbul Bakırköy Sigorta Müdürlüğü'nde memuriyete başlayan Cevheroğlu, 2004-2007 yılları arasında, Büro Memur Sen İstanbul 1 nolu Şube Denetleme Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Daha sonra 2005-2006 yıllarında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü'nde görev yapmıştır.

 

2006-2009 yılları arasında, Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde Sosyal Güvenlik Kontrol Memuru ve Dernek Başkanlığı görevlerini birlikte yürüten Cevheroğlu, Sosyal Güvenlik Reformu ile birlikte sırasıyla Akyurt ve Yenimahalle Sosyal Güvenlik Merkezlerinin kurucu müdürlüğünü yapmıştır. Daha sonra sanayinin yoğun olduğu Sincan Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğüne atanan Cevheroğlu, Sosyal Güvenlik Denetmenliği kadrosunda olup aynı zamanda 2011-2013 yılları arasında Sosyal Güvenlik Denetmenleri Derneğinin Genel Başkanlığını yapmıştır. Kalkınma Bakanlığı, Onuncu Kalkınma Planı, Sosyal Güvenlik Sisteminin Sürdürülebilirliği Özel İhtisas Komisyonu üyeliğinde bulunmuştur. İngilizce bilen Tuncay Cevheroğlu, evli ve bir çocuk babasıdır.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.