KARS Haber Girişi : 06 Ekim 2022 11:07

Kars Ziraat Odası Başkanlarından Ankara'ya Çıkarma

Kars Ziraat Odası Başkanı ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Adem Ertaş, Oda başkanlarıyla birlikte Ankara'ya çıkarma yaptı.

Kars Olay- Kars Ziraat Odası Başkanı ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Adem Ertaş,  Kağızman, Sarıkamış ve Selim Ziraat Oda Başkanları ile birlikte Kars üreticisinin sorunlarını  Ankara'da 65. Hükümet UDH Bakanı Kars Milletvekili Ahmet Arslan ve Tarım Orman Köy İşleri Komisyon Başkanı Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç ile yeniden istişare etti.

Geçtiğimiz haftalarda Kars’a gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında tarım temsilcileri ve çiftçilerin sorun ve önerilerini dinleyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Vahit Kirişçi ile yapılan görüşmeler Ankara’da yeniden masaya yatırıldı.

Ziraat odası başkanları Adem Ertaş, Sulhettin Günday, Nesim Gök ve Ahmet Yıldırım 65. Hükümet Ulaştırma Bakanı AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan ile Tarım Orman Köy İşleri Komisyon Başkanı Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç'ı TBMM'de  ziyaret ederek, Kars’ta ele alınan konuların Ankara’da takipçisi oldukları için  teşekkür ettiler. 
 

Kars Ziraat Odası Başkanı ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Adem Ertaş, Meclisteki ziyaretlerin ardından Oda başkanlarıyla birlikte Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Şemsi Bayraktar'ı makamında ziyaret etti. 

 

Oda Başkanlarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ahmet Arslan ise Kars’ın tarımı ve çiftçilerin sorunları için gerekli gayretin hükümet yetkililerince sarf edildiğinin altını çizerek, “Başkanlarımızla, Tarım Bakanımızın Kars ziyaretinde yaptığımız programlar ile çiftçilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini istişare ettik. Kendilerine ziyaretleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.