KARS Haber Girişi : 20 Haziran 2021 23:28

Kars Valisi Türker Öksüz, Babalar Gününde şehit babalarını ziyaret etti

Kars Valisi Türker Öksüz Babalar Gününde şehit babalarını ve huzurevinde yaşamını sürdüren babaları ziyaret etti.

Kars Olay- Vali Öksüz ilk olarak 1997 yılında Hakkâri/Çukurca’da BTÖ ile girilen çatışmada şehit olan Er Atakan Yılmaz’ın babası Kaya Yılmaz’ı, 2005 yılında Tunceli’de BTÖ ile girilen çatışmada şehit olan Er Bedri Sinan Çolak’ın babası Suriya Çolak’ı ziyaret ederek, babalar gününü kutladı.

 

 

Kars Valisi Türker Öksüz'ün Babalar Günü Mesajı

Vali Öksüz; "Toplumun çekirdeği olan aile, toplumsal değerlerimizin yaşatıldığı, kültür ve geleneklerimizin nesilden nesile aktarıldığı en önemli sosyal yapıdır.

 

Yaşamımızın her anında varlıklarıyla bizlere güç veren babalarımız, sevgi ve fedakârlık sembolü olarak, annelerimizle birlikte en değerli varlıklarımız olup, güçlü bir aile yapısının temelini oluşturmaktadırlar.

 

Hayatımıza değer ve anlam katan, her daim üzerimize titreyen, koruyan, kollayan, hüzün ve sevincimizi bizlerle yaşayan, paylaşan, doğru yolu gösteren, ilham kaynağımız, fedakârlık, karşılıksız sevgi ve sabır timsali babalarımıza çok şey borçluyuz. Bu nedenle; vefa duygusunun ve inançlarımızın gereği olarak babalarımıza saygı ve sevgimizi en güzel şekilde göstermeliyiz.

 

Devletimize, milletimize, toplumumuza ve tüm insanlığa yararlı bireyler olarak yetişmemiz, babalarımızın bizlerden en önemli beklentisidir. Bizler de; büyük bir özveri ile ailesinin mutluluğu ve çocuklarını geleceğe güvenle hazırlamak adına türlü fedakârlıklarla çaba harcayan babalarımızın sadece bugün değil, her zaman gönüllerini hoş tutmalı, onlara saygı, sevgi ve vefamızı en güzel şekilde göstermeliyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; öncelikle vefat eden babalarımıza Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum. Başta vatanımız için canlarını feda eden kahraman şehitlerimizin babaları olmak üzere bütün babalarımızın bu anlamlı gününü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum." Dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.