KARS Haber Girişi : 06 Şubat 2021 17:00

Kars Valiliğinden o isme salvo

Devletin, tamamen art niyetli yorum sahiplerinin hiçbir yardımına ve yönlendirmesine ihtiyacı bulunmamaktadır.

Kars Olay-  Kars Valiliği, Deva Partisi Kars İl Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasına cevap verdi. Kars Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklama şöyle; “Bazı internet haber sitelerinde “Kars Belediyesini derhal göreve davet ediyoruz!”, “Deva Partisi Kars'ta Sanayi Esnafının Derdini Dinledi” gibi başlıklarla yayınlanan haber konusu incelenmiş olup konu ile ilgili olarak kamuoyuna açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Burayı sizin için ayırdık

Öncelikle belirtmek isteriz ki; Belediye Başkanlığını devraldığımız 2 Ekim 2020 tarihinden itibaren Kars ilinin birikmiş yerel sorunlarını çözmek için planlı ve gayretli çalışmalarımız hızla sürdürülmektedir. Kars Organize Sanayi Bölgemizin 10 yoldan oluşan toplam 12 kilometrelik yol ağının asfalt kaplama olarak yapımı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Altyapı Yol Uygulama Projeleri kapsamında 2021 yılı yatırım programına alınmıştır. 12 kilometrelik yolun yaklaşık 4 kilometresi Küçük Sanayi Sitesinin etrafını çevreleyen ana caddelerdir. Bu caddelerin asfalt kaplama işi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kredisi ile Kars Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanlığı sorumluluğu altında yapılacaktır.

Küçük Sanayi Sitesi içerisindeki yaklaşık 4,5 kilometrelik iç yolların yapımı ise Belediye Başkanlığımızın 2021 yılı çalışma programı kapsamında planlanmış olup inşaat mevsiminin başlaması ile birlikte ivedi şekilde çalışmalara başlanacaktır.

Küçük Sanayi Sitesinin çöpleri de Belediyemiz tarafından her gün akşam saatlerinde düzenli olarak alınmaktadır. Valiliğimiz, belediyemiz ve devletimizin imkânları, Küçük Sanayi Sitemizin yol ve diğer altyapı sorunlarının çözümüne fazlasıyla yeterlidir.

Bu konuda yeterince bilgi sahibi olmadığı için değilse, tamamen art niyetli yorum sahiplerinin hiçbir yardımına ve yönlendirmesine de ihtiyacı bulunmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.