ASAYİŞ Haber Girişi : 16 Ocak 2020 15:10

Kars'ta Uyuşturucu İle Mücadele Toplantısı

Kars Valisi Türker Öksüz Başkanlığında Bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı.

Kars Olay-Gazi Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya; Vali Yardımcıları Mehmet Zahid Doğu, Tahsin Aksu, İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç ile uyuşturucu ile mücadelede görevli kamu kurumlarının amirleri katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kars Valisi Türker Öksüz, Kars'ta 2019 yılı içinde uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusunda yapılan çalışmalara değinerek uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusunda operasyonel faaliyetlerin yanı sıra eğitimin önemine vurgu yaptı.

 

Devletin tüm organ ve kademeleri ile birlikte uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusunda tam bir uyum için de çalıştığını vurgulayan Vali Öksüz, uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusunda tek hedefin sıfır tolerans ile geleceğimiz olan gençlerimizi ve ülkemizi korumak olduğunu belirtti.

 

Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusunun sadece devletin ya da kamu kurumlarının sorumluluğunda olmadığını toplumun tüm kesimini etkileyen bu konunun sivil toplum kuruluşları ile toplumun tüm kesiminin iş birliği içinde olmasının önemine vurgu yaptı.

 

2019 yılı içinde gerçekleştirilen operasyonel faaliyetler hakkında bilgiler veren Kars Valisi Türker Öksüz, 139 operasyonel faaliyetler neticesinde 2 bin 196 gram esrar, 34 bin 24 adet kenevir bitkisi, 4 bin 76 gram eroin, 875 gram metamfetamin, 3 adet sentetik ecza, 6 adet ecstasty, 14 adet metadon, 3 gram skank ve 2,14 gram bonzai olmak üzere uyuşturucu madde ele geçirildiğini belirterek toplam 232 kişi hakkında işlem yapıldığını ve bunlardan 23’ünün tutuklandığını söyledi.

 

Uyuşturucu ile mücadelede en önemli konulardan birinin de metruk binalar konusu olduğunu söyleyen Vali Öksüz, 2019 yılı içinde 59 metruk binanın yıkımının yapıldığını ayrıca 18 binanın da rehabilite edilerek metrukluğunun giderildiğini söyleyerek 2020 yılı içinde de çalışmaların devam edeceğini vurguladı.

 

Uyuşturucu ile mücadele konusunda toplumsal bir duyarlılık ve bilinç oluşturmak amacıyla İçişleri Bakanlığımızca hayata geçirilen Uyuşturucuyla Mücadele Aplikasyonu (UYUMA)” projesi hakkında da açıklamalarda bulunan Kars Valisi Türker Öksüz, proje kapsamında 2020 yılı içinde yapılacak çalışmalara değindi.

 

Okul bölgeleri ve çevreleri başta olmak üzere, park-bahçe ve sosyal alanların kolluk güçleri tarafından sürekli olarak denetlendiğini ve güvenlik kameraları ile sürekli takibin yapıldığını belirten Vali Öksüz, uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusunda ilimizde çalışmaların kararlılıkla devam edeceğini söyledi.

 

Toplantı Kars Valisi Türker Öksüz'ün konuşmasının ardından 2019 yılı içerisinde yapılan çalışmaların ve 2020 yılı içerinde neler yapabileceğinin değerlendirmesi ile devam etti.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.