SPOR Düzenleme Tarihi : 23 Eylül 2020 21:51 Haber Girişi : 23 Eylül 2020 21:55

Kars'ta Spor Haftası Etkinlikleri

23-30 Eylül tarihleri arasında tüm Türkiye’de olduğu gibi Kars’ta da düzenlenen Avrupa Spor Haftası etkinlikleri yapıldı.

Kars Olay-Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program halk oyunlarının gösterisiyle devam etti. Sporcuların kısa gösterisini izleyen Kars Valisi Türker Öksüz Sayın Valimiz ve protokol üyeleri, daha sonra sporcuların yanına inerek eğitimlerden bilgi aldı.

 

Kars Valisi Türker Öksüz programda yaptığı konuşmada sporun, sağlık açısından faydalı, hem ruhsal hem de bedensel yönden kişisel gelişimi destekleyen, kişiyi disiplin altına alan ve sosyalleşmeyi sağlayan aktiviteler bütünü olduğunu söyledi.

 

Özellikle son yıllarda hantal, stresli ve sağlığımızı etkileyen daha birçok olumsuzluklar içinde olduğumuz yaşantımıza beslenme bozuklukları da eklendiğinde sağlıklı bir yaşam için sporun vazgeçilmez olduğunu belirten Vali Öksüz, genel vücut sağlığı açısından değerlendirildiğinde düzenli olarak yapılan sporun, solunumun düzenlenmesini, vücudun bağışıklık sisteminin güçlenmesini, vücut ağırlığının korunmasını sağladığını ve bu sayede obezite ve obezite ile ilişkili olarak ortaya çıkabilecek hastalıkların gelişimini engellediğini vurguladı.

 

Avrupa Spor Haftası vesilesiyle sağlıklı bir yaşam için tüm vatandaşları spor yapmaya ve fiziksel aktivitede bulunmaya davet eden Kars Valisi Türker Öksüz: “İşte bu amaçla bir farkındalık yaratmak, hareket bilincini artırmak ve insanları spor yapmaya teşvik etmek amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen Avrupa Spor Haftası’nın, çok sayıda farklı spor aktiviteleriyle her yaştan insanı bir araya getiren önemli bir proje olduğunu düşünüyorum. Avrupa Birliği üyesi olmamasına rağmen bu yıl Avrupa Spor Haftasına ülkemiz ev sahipliği yapmaktadır. Bu yıl 6’ncısı düzenlenen Avrupa Spor Haftası etkinlikleri kapsamında, Türkiye’de her yaş ve her cinsten insanımızın spor ve fiziksel aktivite ile bu projenin bir parçası olması hedeflenmektedir. Avrupa Spor Haftası vesilesiyle sağlıklı bir yaşam için tüm hemşehrilerimizi spor yapmaya ve fiziksel aktivitede bulunmaya çağırıyorum. Bir süre önce hemşehrilerimizin hizmetine sunduğumuz bu güzel spor tesisimizden yararlanan, özellikle yürüyüş için buraya gelen çok sayıda vatandaşımızı görmekten büyük memnuniyet duyuyorum.  Sporun ve fiziksel aktivitenin herkes tarafından bir yaşam tarzı olarak benimsenmesi temennisiyle tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyor, saygılar sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.