KARS Haber Girişi : 14 Aralık 2022 23:32

Kars'ta, Seçim Yaklaştıkça Siyaset Arenası Kızışıyor, Çalkın'dan CHP'ye Zehir Zemberek Sözler

Kars'ta, Seçim Yaklaştıkça Siyaset Arenası Kızışıyor, Çalkın'dan CHP'ye Zehir Zemberek Sözler
Kars'ta, Seçim Yaklaştıkça Siyaset Arenası Kızışıyor, Kars'ta AK Parti ve CHP arasındaki gerginlik tırmanarak sürüyor.

Kars Olay- AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın’ın, "Dindarları ve STK'ları Hedef Alan CHP'ye" yönelik açıklamasına, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Taner Toraman ile CHP Kars Milletvekili adayı Naif Alibeyoğlu'dan, peş peşe tepki açıklamaları gelmişti. 

 

AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın gelen tepki açıklamalarından sonra kelimelerinin dozunu yükselterek yeni bir açıklama yaptı.

 

"ideolojik hızına dahi yetişemediğimiz Sn Naif Alibeyoğlu’na tavsiyem, öncelikle hangi partide sebat göstereceğine özellikle karar vermelidir." diyen  Çalkın, açıklamasının devamında;

 

"13.12.2022 tarihinde yerel  basında yayımlanan ifadelerime istinaden cevap veren , Kars Chp İl Başkanı Taner Toraman ve Naif Alibeyoğlu özelinde kamuoyuna açıklama  yapmam  zarureti hasıl olmuştur.


Öyle ki Sn Toraman ve Sn Alibeyoğlu’nun açıklamalarımı   anlamaktan uzak,  kasıtlı bir tavırla siyasi polemiğe uzanan yaklaşım tarzı da kamuoyunun takdirindedir.
Her iki şahsın yaklaşımları da tamamen ve hassaten olgu değil algı odaklıdır.


Zira,  önceki açıklamalarımda da ifade ettiğim ve de yukarıda ismi mezkur şahısların daha iyi idrak etmeleri açısından tekraren belirteyim ki ; Ak Parti’nin taciz , tecavüz ve yüzkızartıcı suçlar konusunda azami hassasiyeti herkesçe malumdur. Bizim her şart ve  her halde bu gibi suçlara sıfır toleransla yaklaşımımız da uygulamalarımız ve politikalarımızla sabittir.


Maksadın üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olunduğunun elbette farkındayız. Tepki adına ortaya konulan çirkin bir riyakarlığa , aşağılık bir fırsatçılığa maalesef şahit oluyoruz. İstismar iddialarının kanatmadığı ve yaralamadığı hiçbir vicdan yoktur.Yargıya intikal etmiş bir hadisenin , faturayı ışık hızıyla İslâmi camiaya kesen aymaz ve de ahlaksızlaradır itirazımız.
Esasen salimen ve sıdk u sebat içinde hareket eden stk , vakıf ya da dernekleri fırsat bulmuşken bombalayan zihniyetedir yükselen sesimiz.


Hakeza siyasi belirsizliği şiar edinen ve de hangi partide olduğunu tam olarak bilemediğimiz , ideolojik hızına dahi yetişemediğimiz Sn Naif Alibeyoğlu’nun şahsımın ismini zikrederken üslubundaki tavır ve tarzını tasvip etmediğimi ayrıca ifade etmek isterim. Üslup kim olduğumuzu belirler.Neyi söylememiz ; nasıl söylememiz kadar mühimdir. Nihayetinde eskilerin ifadesiyle “üslubu beyan ayniyle insandır” sözü de bu bakımdan önemlidir.


Sn Alibeyoğlu’nun siyasi ikbal uğruna cevap verme saikiyle hareket ettiği ayan beyan  ortadadır. Naçizane tavsiyem öncelikle hangi partide sebat göstereceğine özellikle karar vermelidir. Ayrıca algılardan yola çıkarak çıkarımda bulunmamalıdır.
Kars Chp İl Başkanı Sn Toraman da bahse konu açıklamalar dışında birtakım sorunlar(?) üzerinde yoğunlaşmıştır.Kars , Ak Parti iktidarında hizmetlerin yoğun görüldüğü ve de görülmeye devam edeceği kadim bir şehrimizdir. Bu vesileyle Harakani şehrine ve de Kars halkına her daim hizmet etmeyi nasip eden Allah’a hamd ederim.


Yakın zamanda Sağlık Bakanlığımızın 30 bin personel ataması ve 12 Aralık 2022 ‘de TBMM genel Kurulunda merkezi yönetim bütçe görüşmelerinde Kafkas Üniversitesi’ne 883 milyon tl ödenek ayrılması da  tarihi kayıtlardadır.Ak Parti , hizmet odaklı ve çözüm temellidir. 


Chp gibi sorunlarla asla beslenmez. Sn Toraman’ın da açıklamaları mesnetsiz , gerçeklikten uzak ayrıca subjektiftir.
28 Şubat ‘ta milletimize Chp tarafından yapılanları unutmadık ,unutturmayacağız. Chp , ana damarı milletin inancını, kültürünü,tarihini aşağılayan Batı’nın kuklası olmuş , çareyi ithal kafalarda arayan bir partinin adıdır.Her ne kadar “helalleşme” adı altında İslami değerlerle barıştığını ifade etse de mayası aynıdır. O maya da İslam düşmanlığıdır.


Seçim öncesi farklı imajları varmışcasına insanlara hoşgörü ve kardeşlik ortamı sunacakmış gibi portre çizseler de önünde kadirşinas bu millete dinini unutturmaya matuf bir organizasyondur Chp.

Kısacası Chp , kutuplaştırma ve kamplaşmanın tezahür bulmuş halidir.
Hafızayı beşer nisyan ile maluldur felsefesiyle yakın tarihte Chp ‘nin birtakım niyet ve beyanlarından bazılarını halkımızın dikkatine sunuyorum,


Hassaten Kars Chp İl Başkanı Sn Toraman ve Sn Alibeyoğlu’nun da 10 maddeden oluşan sorulara ne düşündükleri , varsa verecekleri cevapları kamuoyuyla paylaşmalarını da özellikle bekliyorum:
1. Türbanlı bir hakim , bir polis olmaz.( Chp li Barış Yarkadaş)
2. Hayatta hiçbir laftan tiksinmedim “Şehitler ölmez Vatan bölünmezden” tiksindiğim kadar.( Chp milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Sera Kadıgil)
3. Biz Allah’tan değil hukuktan korkuyoruz.(Chp milletvekili Selina Doğan)
4. LGBT Türk aile düzenini niçin bozsun ki? ( Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu)
5. Türkiye maalesef Azerbaycan’a yardım ediyor.(Chp Genel Başkan Yard. Ünal Çeviköz)
6. Osman Kavala serbest kalsın. (Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu)
7. İktidara gelirsek iha ve siha üretimi duracak.(Chp milletvekili Sezgin Tanrıkulu)
8. Ypg ve Pyd , vatanını korumak üzere biraraya gelen insanlar topluluğudur.( Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu)
9. 15 Temmuz kontrollü bir darbe girişimidir.(Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu)
10. Bir süre sonra belki de türban takan , türbanını açacaktır. İlla ömür boyu takacaksın diye bir kural mı var? ( Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu)


Görüldüğü üzere Chp ve avanelerinde hakim olan anlayış tahammülsüzlük üzerine inşa edilmiştir.Kendi zihniyetinin sosyolojik tabanından olmayanlara karşı kin, nefret , öfkenin dışavurumunu görmek mümkün. Zira “göbeğini kaşıyan adam”, “cahil anadolu” gibi tanımlar da bu zihniyetin fıtri bir yansımasıdır.
Bir diğer önemli hususlardan biri de Chp ‘nin kürt kökenli vatandaşlarımızla insicam kuramamasıdır.Chp ‘nin kürt vatandaşlarımız için hazırladıkları ( menfi )kürt raporu da tarihi belge niteliğindedir. Hülasa Doğu ve Güneydoğu Anadoludan oy oranı dikkate alındığında ve de milletvekili oranı görüldüğünde milletimizin teveccühüne mazhar olmadığı ve olamayacağı görülecektir.


Necip milletimiz , Chp ‘yi çok iyi tanımaktadır. Ayrıca hoşgörü  adı altında yaptıklarının da farkındadır.
Özetle Chp milletimizle gönül köprüsü kurmamıştır , kuramamıştır.


Chp ‘nin bu millet için yapması gereken en hayırlı şey , kendini feshederek kapatmasıdır. Keza Chp ‘yi tarif edecek hukuki , siyasi, edebi bir kelime de  şuana kadar henüz icat edilmemiştir.
 Son olarak Sn Toraman ve Sn Alibeyoğlu’ndan kamuoyunun ve de şahsımın beklentisi;  siyasi polemiklerden ve de algılardan ziyade yukarıda kaynaklarıyla sorulan sorulara verecekleri cevaplardır.


Ak Parti olarak biz ; günübirlik siyasetten ve polemiklerden  uzak , bu millete her daim hizmet etmeye devam edecek ;   kucaklayıcı ve kuşatıcı tarzımızla sorunlara çözüm üreteceğiz. Çünkü  biz millete hizmeti , ibadet aşkı olarak gören bir anlayışın mensuplarıyız." İfadelerini kullandı. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.