KARS Haber Girişi : 27 Eylül 2021 00:11

Kars'ta, Kömür Fiyatları Cep Yakıyor!

Elektrik, doğalgaz, ayçiçek yağı, süt ürünleri ve daha birçok gidere gelen zammın ardından kömür fiyatlarına da ciddi oranda zam geldi.
Kars'ta, Kömür Fiyatları Cep Yakıyor!

Kars Olay- Kars'ta havaların soğuması ve kış mevsimin yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar yakacak telaşına düştü.

 

2021 Kömür fiyatları yavaş yavaş belli olmaya başladı. Geçen yıl tonu 1650 liradan satılan kömür, bu yıl yüzde 80 oranında zamlandı. Dolar kurunda yaşanan artış nedeniyle Rusya'da da üretimin azalması ve Çin'in yüksek miktardaki kömür talebi ile birlikte fiyatların yükseldiğini belirten sektör temsilcileri önümüzdeki günlerde doların seyrine göre fiyatlarda artış yaşanabileceğini söyledi.

 

 

Kars ve ilçelerinde dolar nedeniyle geçen seneye göre fiyatı neredeyse 2 katına çıkan kömür bu yıl vatandaşların cebini yakacak.  Türkiye'nin en çetin kış mevsimlerinin yaşandığı kentlerden biri olan Kars'ta  2021 yılının kışı,  kömür yakan aileler için oldukça çetin geçecek. 

 

 

FİYATI CEP YAKIYOR

Bu yıl dolar nedeniyle fiyatı oldukça yüksek olan kömür,  doğalgaza geçme aşamasında olan Kars'ın Kağızman ilçesinde  2900 Tl'den, Kars'ta ise  2200 Tl'den satışa sunuluyor. 

 

 

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumunu'nun açıkladığı 2021 Eylül  ayı yerli kömür fiyatları şu şekilde;

 

 

 

İTHAL KÖMÜR FİYATLARI  İSE CEP YAKIYOR!

 İTHAL RUS CEVİZ TON Kömür Fiyatı 2.400 TL

 İTHAL RUS LİMON TON Kömür Fiyatı 2.500 TL

 İTHAL RUS PORTAKAL TON Kömür Fiyatı 2.500 TL

 KALORİFER RUS (KARPUZ) TON Kömür Fiyatı 2.500 TL

 İTHAL RUS FINDIK TON Kömür Fiyatı 2.450 TL

 PRO YAK İTHAL( CEVİZ) TON Kömür Fiyatı 2.100 TL

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.