KARS Düzenleme Tarihi : 10 Kasım 2020 11:06 Haber Girişi : 10 Kasım 2020 11:11

Kars'ta 10 Kasım Töreni

Kars'ta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete uğurlanışının 82. Yıl dönümünde anıldı.

Kars Olay-Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 82’nci yıldönümünde Kars’ta anıldı.

 

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programı Valilik bahçesinde bulunan Atatürk Anıtına Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından çelenkler sunulmasıyla başladı. Valilik ve Belediye Başkanlığı çelenkleri Vali /Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz tarafından sunuldu. Tüm yurtta olduğu gibi Kars’ta da saatler 09.05’i gösterdiğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

 

Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu ve Atatürk’ün sesiyle 10. Yıl Nutku’nun 2 dakikalık banttan dinlenmesi ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti.

 

Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından şiirler ve Atatürk’ün biyografisi okundu.

 

Öğrenciler tarafından Atatürk’ün Gençliği Hitabesi ve Gençliğin Ata’ya Cevabının okunması ve Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türküler dinletisiyle sona erdi.

 

Düzenlenen anma törenine Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, 14’ncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Özgür Nuhut, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev, İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, STK temsilcileri, askeri erkan ve öğrenciler katıldı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.