KARS Haber Girişi : 26 Nisan 2021 16:02

Kars Belediyesi Uyardı, Ceza Yemeyin!

Kars Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü ekipleri şehir genelinde hafriyat ve benzeri atıklarının rastgele atılmaması konusunda uyarıda bulundu.

Kars Olay- Hafriyat ve benzeri moloz atıklarının daha önce döküldüğü alanlara Kars Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından uyarı levhaları takıldı.

Burayı sizin için ayırdık

Uyarı levhalarında artık bu alanlara hafriyat ve moloz dökülmesinin yasak olduğu ifade edildi. Yapılan uyarıyı dikkate almayan vatandaşlara yasal işlem uygulanacağı belirtildi.

Uyarı levhalarının asılmasından sonra  Belediye Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri uygunsuz bir şekilde dökülen hafriyat atıklarının temizlenmesi için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Belediye ekiplerince Ahmet Aslan Caddesi yolu üzerinde geçmiş yıllarda gelişi güzel atılan hafriyat atıkların temizliği yapıldı.

Hafriyat atıklarını yasal olarak belirlenen “Eski Çimento Fabrikası Döküm Sahası’na” dökmeyerek çevreyi kirletenler tespit edildiğinde, sorumlulara cezai işlem uygulanacağı bir kez daha  belirtildi. Konu hakkında bilgi almak veya ihbarda bulunmak isteyen vatandaşlar, 444 71 13 ve Alo Zabıta 153 numaralı telefonlardan ulaşarak ihbarda bulunabilirler.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.