SPOR Düzenleme Tarihi : 04 Temmuz 2020 23:27 Haber Girişi : 04 Temmuz 2020 23:30

Kars Belediyesi Ücretsiz Spor Okulu Kayıtları Başladı

Kars Belediyesi 2019 yılı Eylül ayında kurduğu "Serhat Spor Kulübü" bünyesinde Ücretsiz Spor Okullarının kayıtlarına başladığını duyurdu.

Kars Olay-Kars'taki çocuk ve gençleri sportif aktivitelere dahil edip gelecekte de spor ile iç içe bir yaşam sürmelerine öncülük etmek amacıyla başlatıldığı belirtilen ücretsiz kurslarda 7 ayrı branşta eğitim verecek. Kurumda görevli olan eğitmenler ve dışarıdan alınacak destek ile verilecek olan kurslarda; futbol, basketbol, voleybol, güreş, masa tenisi, atletizm, kick boks branşlarında hocalar eşliğinde eğitimler verilecek.

 

Kars Belediyesi Serhat Spor Kulübü antrenölerinden Ziya Yokuş; Kulübün açıldığı günden bugüne kadar erkek futbol, kadın futbol, yıldız kızlar futbol ve atletizm takımları ile kentteki çocuk ve gençler için sportif aktivite alanı sağlamak için çalışmalarını ve temaslarını sürdürdüğünü belirtti. Bölgedeki ve Ülkedeki müsabakalara katılmaya başlayan sporcuların farklı dereceler de elde etmeye başladığını söyleyen Yokuş, şimdiye kadar atletizmde Türkiye 4.'sü, Yıldız Kızlarda da Bölge 1.'si gibi dereceler kazandıklarını belirterek, Belediye Kulübü bünyesindeki diğer çalıştırıcılar ile önlerindeki lig ve müsabakalara katılmak üzere idman ve çalışmalarını pandemi günlerinde kontrolü biçimde sürdürdüklerini, kayıtlarını açtıkları ücretsiz spor okulu ile de Kulüp için sporcu altyapısı oluşturmayı amaçladıklarını ayrıca ekledi.

 

Geçtiğimiz yıl Kars Belediye Başkanları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca'nın çabaları sonucunda kurulan kulüp, Belediyenin finans ve fiziki imkânsızlıklara rağmen ilgili sezonlarda lig ve müsabakalara katılma gayreti gösteriyor.
 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.