KARS Haber Girişi : 08 Ocak 2020 22:03

Kars Belediyesi Dolmuş Hatları İçin İhaleye Çıkıyor

Kars Belediyesi'nden yapılan duyuruda dolmuş sorununa yeni dolmuş hatları ihalesiyle çözüm bulmayı hedefliyor. İhalede istenilen sonuç elde edilemezse belediye kendi araçlarıyla sorunu ortadan kaldıracak.

Kars Olay- Kars Belediye Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada; "Şehrimizdeki dolmuş taşımacılığı konusunda halkımızın genel memnuniyetini görmek ve yapılacak çalışmalarda da bizlere rehberlik etmesi amacıyla alanında uzman taşımacılık ve araştırma şirketine yaptırdığımız yüzyüze anket çalışması kapsamında elde edilen sonuçları geçtiğimiz günlerde kamuoyu ile paylaştık. Raporda; güzergah erişilebilirliği, araçların doluluğu, şöför memnuniyeti, bekleme süresi ve güvenlik gibi konularda % 60 ve üzeri rakamsal değerlerde memnuniyetsizlik olduğu ortaya çıkmıştır.Ayrıca Belediyemize vatandaşlar tarafından sürekli olarak iletilen şikayetlerde de olumsuz durum tarafımızca da bilinmektedir.

Belediyemizin görev, yetki ve sorumluluğunda olan şehiriçi toplu taşımacılığı ile ilgili olarak çağımızın gerektirdiği modern şartlara ulaştırmak ve mağduriyetleri azaltmak amacıyla önümüzdeki günlerde dolmuş hattı ihalesi açılacaktır.İhaleye kanunen uygun şartlarda katılım gerçekleşmemesi durumunda; 5393 sayılı Belediye yasasının 15. Maddesinin f fıkrası gereğince; “Toplu taşıma yapmak; bu amaçla otobüs, deniz ve su ulaşım araçları, tünel, raylı sistem dahil her türlü toplu taşıma sistemlerini kurmak, kurdurmak, işletmek ve işlettirmek.”Yetkisi kapsamında; Kars Belediyesi olarak halkımıza hizmet vermek üzere kendi otobüslerimizi tahsis edip vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız." denildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.