SAĞLIK Haber Girişi : 15 Aralık 2019 23:57

Kağızman Devlet Hastanesindeki Doktor Sıkıntısı!

Kağızman Devlet Hastanesinde Yaşanan Doktor Sıkıntısı, Hasta ve Hasta Yakınlarını Çileden Çıkarıyor.

Kars Olay-Kağızman Merkez nüfusu 18 bin 300 olan ve ilçe nüfusu 49 bin olan bir ilçenin hastanesinde doktor olmamasına anlam veremediklerini belirten ilçe halkı bu durumun bir an önce il ve ilçe yöneticileri tarafından çözümlenmesini bekliyorlar. 

Burayı sizin için ayırdık

 

Konu ile ilgili görüşlerini açıklayan vatandaşlardan Turan Duman“Burası 49 bin  nüfuslu bir ilçe, 3 tane acil doktoru olması gerekirken iki tane Doktor var o da herkesi Kars’a sevk diyor, Çocuk doktoru yok, Dâhiliye yok,Genel Cerrahi yok,kulakburun boğaz yok,üroloji yok,ortapedi yok,Başhekim yok ,Kadın doğum doktoru kimseyle ilgileniyor oda Karsa sevk ediyor,100 yataklı hastanemiz var ama içi boş  kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz, bu Kağızman’ın kaderi, ilçemizde her zaman bu olaylar görünüyor.

 

Acil hastamız var acile gidiyoruz, hastane çalışanları doktor olmadığı gerekçesi ile hastamıza bakmayıp Kars iline sevk ediyorlar ambulans kimseyi almadığından hasta yakını olarak araç tutup hastamızın arkasından Kars’a gidiyor ve çok mağdur oluyoruz. 

 

Hiç bir görevli ve yetkili ilgilenmiyor. Bir ilçede doktor olmaz mı, akıl mantık almıyor. Bizler buradan siz gazetecilerin aracılığı ile yetkililere sesleniyoruz. Onların haberi yok sanırım bizler onlara hatırlatmak istiyoruz. İlçemize doktor göndersinler ve bu ayıbı örtsünler.” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

Kaynak: KağızmanFM

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.