İLÇELER Haber Girişi : 19 Mayıs 2021 19:20

Kağızman'da, Engerek Yılanları Köylünün kâbusu oldu!

Kars'ın Kağızman ilçesine bağlı Değirmendere köyü sakinleri son bir haftadır kâbus yaşıyor.

Kars Olay- Aras nehri vadisinde taşlık alanın yoğunluğu nedeniyle yılan istilasının yaşandığı köyde son bir hafta içerisinde boyları 3 ile 5 metre arasında değişen 20 yılan görüldü.

Burayı sizin için ayırdık

 

Son Günlerde büyükbaş dahil hayvanlara saldıran yılanlar, köylüler tarafından  taş ve sopalarla öldürülüp toprağa gömülüyor.

 

Değirmen dere köyü sakinlerinden Battal Karağaç, son bir hafta içerisinde 10-15’e yakın yılan gördüklerini söyledi. Karağaç “Geçtiğimiz gün yine bir yılan,Koyunların önündeydi bağrışmalarını duyduk, hemen yardımına koştuk. kuzulara yılan saldırısını görünce hemen heyacana kapıldık ve çok korktuk çünkü yılan çok büyüktü hemen çoban köpekleri saldırarak yılan öldürdüler. Tabiki Yılanı görünce biraz korkumuz oluyor. Yılanlar, koyunlara  ve insanlara saldırıyorlar. Köyde şimdiye kadar zehirlenme olmadı ama insanlara saldırıyorlar. Burası Aras vadisi taşlık alan, daha çok taş altlarına saklanıyorlar yine bir yılan saldırdığı için köylüler korkudan öldurmüş” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.