İLÇELER Haber Girişi : 05 Ağustos 2021 21:37

Kağızman Atik Spor Kulübü Sporcuları Destek Bekliyor!

Kağızman Atik Spor Kulübü sporcuları, Nevşehir'de yapılacak Wushu Minikler-Yıldızlar -Gençler ve Büyükler Avrupa Şampiyonasına katılmak için destek bekliyor.

Kars Olay- Antrenör Ferman Büyükdağ ve Aytaç Turan , Gazetecilere yaptığı açıklamada, Nevşehir'de 01-10 eylül 2021 tarihlerinde Muaythai-Minikler-Yıldızlar -Gençler ve Büyükler Avrupa Şampiyonası düzenleneceğini belirtti.


Öğrencilerinin Antalyada Yapılan Wushu da son derece başarılı olduklarını ve 4 sporcularının da Avrupa Şampiyonasına katılma başarısı sağladıkları ,wushuda ve diğer branşlarda sayısız başarılar elde ettiklerini anlatan Büyükdağ, Hedefimiz çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp spor ile boş vakitlerini değerlendirerek toplumda saygın birer birey olmalarını sağlamaktır dedi.


Büyükdağ, Nevşehir'deki Avrupa şampiyonaya 4 sporcu ile katılmak istediklerini ancak bunun için desteğe ihtiyaçları olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:


İş adamlarından bize sponsor olarak destek vermelerini bekliyoruz. Sadece Kağızman’nda değil, Türkiye’nin her yerinde bu spor dallarına daha fazla destek verilmelidir. Çünkü bu sporcular ülke için, millet için mücadele vermektedirler.


Veliler de çocuklarının şampiyonaya katılabilmesi için destek istedi.


Velilerden Murat Çevik Kulüplerin maddi durumları yetersiz kalıyor. Bu tür spor salonlarına yeterli destek verilmiyor. Gerekli destek verilirse inanıyorum ki çocuklar ileriye yönelik ülkeye daha yararlı bireyler olabilirler dedi.


Aytaç Turan Öğrencilerin Balkan ve Dünya şampiyonu olma hayalleri kurduğunu belirterek, kulübün desteğe ihtiyacı olduğunu aktardı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.